Jeden z nejlepších tříletých koní v českém tréninku, dvojnásobný klasický vítěz Royal Word (Wootton Bassett) ze stáje Valentina Buchtojarova, ukončil dostihovou kariéru. Tečka za ní udělalo zranění, které si svěřenec Arslangireje Šavujeva přivezl z Budapešti, kde doběhl druhý v Kincsem díj. Zprávu jako první přinesl server Dostihový svět.

 
Z Budapešti se vrátil s prasklou šlachou, a to je zranění, které pro něj znamená konec s dostihy. Čeká ho cesta do Ruska,“ cituje Dostihový svět Šavujeva. „V Budapešti se běhalo na dráze, která byla místy suchá a místy hluboká, ale nevíme, co se přesně stalo. Možná se zagalopoval sám,  možná tam byl nějaký kontakt… Každopádně s dostihy u nás je  pro něj konec, to zranění nepřipouští nějaké experimenty.“

Během dvou sezón v českém tréninku absolvoval vlastní odchovanec Valentina Buchtojarova 9 startů, z nichž 3 proměnil ve vítězství a v dalších 4 získal dotované umístění. Jeho největšími úspěchy byla vítězství ve Velké jarní ceně (L) a Österreichisches Derby (L), vedle nich získal druhé místo v Kincsem díj (Gd1) a třetí v Českém derby (Gd3). Dvakrát se pokoušel o štěstí na blacktype scéně, ale ani ve francouzském derby (Gr.1), ani později v Prix de Tourgeville (L) se neumístil. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net