Za tropického počasí, při němž Dostihová komise povolila zvýšení vah o 0,5 kg aby žokejové dodržovali pitný režim, se dnes odehrál druhý letošní mítink ve Slušovicích. Nabídl celkem 8 dostihů včetně dvojice překážkových. Poprvé se letos ve Slušovicích představili dvouletí v dostihu na 1600 metrů, který byl 9. dostihem pro nejmladší ročník v letošní sezóně.

 
Tím byla Cena hejtmana Zlínského kraje (III.k.), ve které se v poli 4 dvouletků jistě prosadila debutující hnědka z chovu i stáje Miroslava Piskly TASMÍNA s Michalem Demem, trénovaná Jozefem Piruchem. Klisna, která je dcerou vítězky Jarnej ceny kobýl Tanity (Blueridge Dancer), matky vítěze slovenského Saint Legeru Taggertona (Egerton), je vůbec prvním vítězným potomkem šampióna dvouletých a později šampióna mílařů Chardonney Tcheque (One Cool Cat).

NN20 tasmina

Chardonney Tcheque, který letos působí jen v teplokrevném chovu, nebyl jediným plemeníkem, který se dnes dočkal prvního vítěze, jeho dva kolegové ale slavili jen první vítězství v rámci letošní sezóny. Čtyřletá SAMBRA (z Samara Morgan po Look Honey) z chovu Srubovky s.r.o. připravovaná Antonínem Novákem, získala v handicapové Ceně města Vizovice (V.k., 2400 m, 20.000 Kč) první letošní vítězství pro Durante Alighieri (Galileo), zatímco stejně stará PRVNÍ DÁMA (z Puma po Sectori) se jistým třídélkovým triumfem v závěrečné Ceně TVD a.s. (IV.k., 3200 m, 30.000 Kč) z chovu Miroslava Ševčíka stala první letošní vítězkou Age of Japa (Jape).

Mezi tříletými v Ceně PonyTrans s.r.o. a společnosti pana Josefa Zajíčka prosadila stále do Derby hlášená MONJOUET (Pouvoir Absolu - Rabbit Montjeu, Montjeu) z Rabbitu, ale triumf svěřenkyně Allana Petrlíka nebude stačit na vylepšení handicapu, který by ji umožnil o startu v Derby reálně uvažovat. Stojí však za zmínku, že jak Sambra tak Monjouet jsou produkty spojení dvou jedinců ze Sadler's Wellsovy linie.

NN20 monjouet

Tu ve slovenském chovu zastupuje Galileův syn Move Your Vision, jehož potomci se ukazují velmi dobře. Jeho první ročník reprezentující slovenská odchovankyně NATTY'S STAR získala pro hřebce, jehož dcera Heroina minulý víkend finišovala druhá v Jarnej ceně kobýl, první vítězství na českých drahách, když využila nízkého zatížení v Ceně společnosti TIPSPORT (hdcp III.k., 3+, 1100 m, 45.000 Kč). Na Slovensku putuje i první dotace z Ceny společnosti Surý-pila (IV.k., 3+, 1800 m, 30.000 Kč), kterou lehce ovládl pětiletý bělouš DANCING BLOOD (Tin Horse) s žákyní Denisou Sikorovou.

Také hřebec Normen (Lord of Men) dosáhl právě dnes ve Slušovicích letošního prvního vítězství svého potomka a to zásluhou sedmileté ZELDY (z Zaawist po Bin Shaddad), klisny odchované, vlastněné i trénované Lenkou Šomanovou v proutěnkách Ceně společnosti Riverfront Gardens (pp IV.k., 3200 m, 50.000 Kč). V jediné steeplechase dne Ceně senátora Tomáše Goláně (IV.k., 3800 m, 50.000 Kč) se po boji s Lianelen (Champs Elysees) poprvé nad těžkými skoky prosadil pětiletý valach MOBILIZATION (Declaration of War), kterého trenér Radim Boldák získal pro svou stáj před letošní sezónou od Russian Racing Syndicate. (miv)
            Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net