MyskoviTréninkové středisko Valy vedené manželi Myškovými uzavřelo letošní dostihovou sezónu tím nejlepším výsledkem – úspěchem Anakinga stáje Dr. Charváta v dostihu grupy 1, Gran Corsa siepi di Milano. S Jaroslavem Myškou, který má s šestiletým hnědákem výbornou bilanci tří vítězství ze třech startů, jsme ale hovořili nejen o úspěchu na italských překážkách. 

Zhodnotí letošní sezónu, která byla pro zdejší středisko dosud nejúspěšnější. Řeč bude také o dvouleté Johance, která je nadějí do příští klasické sezóny. A také jsme se dozvěděli, že kariéru musela bohužel ukončit po Ceně Labe výborná krosařka Arcione.

S jakými pocity jste odjížděl do Milána? Anaking po dvou snadných vítězstvích v Čechách byl favoritem Gran Corsa siepi di Milano.
V předchozích dostizích Anaking ukázal, že je výborným koněm, takže jsme sebevědomí na úspěch v dostihu měli, ale zároveň jsme měli i respekt k soupeřům. Z nich jsem se nejvíce obával maďarského Diplomaty a také Notti Magiche od Josefa Váni, který ukázal, že umí vydržet rychlé tempo.

A jak hodnotíte samotný dostih? Vyvíjelo se vše pro vás dobře?
Anaking předvedl solidní výkon, nevydal se úplně. Musel jsem ho sice trochu pobídnout, protože byl poněkud laxní a potřeboval jsem, aby si ve finiši uvědomil, že musí zabojovat. Trénoval totiž posledních čtrnáct dní před dostihem sám. V tréninku tedy již o velké výkony nešlo, ale pro milánský dostih mu to stačilo.

Jaká byla atmosféra na závodišti?
Počasí vyšlo výborně a docela se přišlo podívat i dost lidí. Atmosféra tu byla podobná jako každý jiný dostihový den. Ten proběhl téměř v pořádku. Jediným stínem byl pád Lukáše Matuského a Josefa Bartoše v předchozím grupovém dostihu, kde se kluci potloukli.

Vašemu tréninkovému středisku se dařilo v sezóně i na rovinách. Výborný výkon a možnosti pro příští sezónu ukázala Johanka v Ceně zimní královny v Karlových Varech. I když samozřejmě jste měli smůlu v tom, že byl dostih anulovaný.
Johanka šla s každým startem nahoru, podávala lepší a lepší výkony. V práci je to taková netýkavka, ale v dostihu se chová jako profesionál. V zimní královně podala pěkný výkon. To, že byl dostih anulovaný, tak s tím se nedá nic dělat. Bylo také dobře, že ji Vendula Korečková zná z práce. Johanka ukázala, že by se s ní na příští rok mělo počítat, i když se samozřejmě bude muset porovnávat s mnoha importy.


Anaking GCsiepidiMilano
Anaking s ž. Jaroslavem Myškou vítězí v dostihu Gd-1 o 60.000 euro, Gran Corsa siepi di Milano (foto: www.ippodromomilano.it)

V letošní sezóně koně v tréninku vaší manželky Štěpánky zvítězili ve 12 dostizích, což je nárůst téměř o 60 % procent oproti posledním dvěma sezónám.  Předpokládám tedy, že s letošní sezónou u vás panuje velká spokojenost…
Letošní sezónu hodnotíme velice kladně. A to i s přihlédnutím k tomu, že nemáme ve stáji zase tolik koní. Navíc naši stáj rozšířili hlavně překážkoví koně, se kterými bylo dost práce. Většina z nich potřebuje čas a ještě proto neukázali v dostizích vše.  To platí například o Bridgeurovi, který zaběhl excelentně až na závěr sezóny v Kolesách. Vyhráli jsme ale díky Goscaterovi, kterého jsme „vytáhli z výběhu“ , kvalifikaci, tři velkých vítězství jsme dosáhli s Anakingem a řady menších vítězství s dalšími koňmi.  Jsme spokojení se stabilními výkony všech naších svěřenců, kteří se v průběhu celé sezóny jen zlepšovali. Spokojenost se sezónou 2016 tedy u nás je. A ukázali jsme také, že jsme konkurencí pro větší tréninkové centrály.

Jak to vypadá se složením stáje na příští rok? Přijdou do stáje mladí koně od pana Jezdinského?
Pan Jezdinský už chov nedělá a počet reprezentantů své stáje omezil. Nicméně doufáme, že si k nám do Valů najdou cestu i nějací další noví majitelé.  Náš tým koní je stabilní. Jen nás opustí Arcione, která končí ze zdravotních důvodů – má problém se spěnkovým kloubem na přední noze. Už její start v Ceně Labe byl hraniční, rozhodovali jsme se až v sobotu před dostihem, jestli dostih půjde.  Je to kvalitní klisna a bude problém ji v našem týmu nahradit.

Arcione tedy zamíří do chovu?
Byl bych rád, aby se dostala do slušného chovu, a bylo o ni dobře postaráno. Udělala toho pro nás dost, předvedla v překážkových dostizích kvalitní výsledky a zaslouží si dostat šanci u dobrého chovatele.

A vaše slovo na závěr?
Moc rádi bychom se Štěpánkou poděkovali všem majitelům, kteří u nás mají koně, za jejich důvěru, podporu a také za to, že nás nechali v klidu koně připravovat. Máme kvalitní a stabilní pracovní tým a toho si také vážíme. Naše poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě našich koní, jmenovitě - Ladislav Kocián, Vendula Korečková, Bára Novotná, Bětka Marášková, Lucie Horáková, Maruška Červenková, a děkujeme i mnoha dalším, kteří nám fandí a podporují nás.

Michaela Zemanová
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net