Pejskova PalikLetošní sezóna byla bohatá na sériová vítězství rovinových koní. U většiny plnokrevníků se jednalo o triumfy v nižších kategoriích, ale svěřenkyně Ing. Ivan Pejškové Dally Hit sedmkrát nenalezla přemožitele v dostizích první a druhé kategorie.  Pětiletá hnědka letošní sezónu ještě neskončila. Příští týden ji čeká poprvé v životě měření sil na německém závodišti. V Listed Grosser Dresdner Herbstpreis, vrcholu posledního dostihového dne v Drážďanech, by tak měla být pod vedením Jiřího Palíka jediným zástupcem českého turfu. S trenérkou Pejškovou jsme ale hovořili nejen o Dally Hit, kterou bychom měli vidět na dostihových drahách i příští rok.


Co vás vedlo k tomu, že jste se ještě rozhodli startovat s Dally Hit v zahraničí?
S ohledem na výsledky v letošní sezóně a momentálně výbornou formu se náš realizační tým rozhodl porovnat výkonnost Dally s Listed konkurencí v Německu.  Z tohoto důvodu byla ještě přihlášena do Velké podzimní ceny v Drážďanech 16. listopadu. Dostih je na 2200 metrů a střetne se v něm s devíti vynikajícími tříletými a staršími koňmi. Její stálá forma také vychází z toho, že ani při jednom ze sedmi českých vítězství nebyla přinucena k boji.

I bez ohledu na to, jak dopadne Dally Hit při měření sil s konkurencí v německém black-type dostihu, můžeme říci, že její letošní sezóna byla mimořádná.
To ano, Dally měla letos výtečnou sezónu. Jsem moc ráda, že se jí podařilo navázat na úspěšnou tříletou sezónu a troufám si říct, že ji i předčila. Ona se nejen v tréninku o několik vteřin zlepšila, ale dařilo se nám také více se vyhýbat chybám v průbězích dostihů. Dally si již pevněji osvojila styl, kterým lehce vítězila a předváděla ho na kterékoli dostihové dráze. To je velmi vzácné, že koni nevadí žádné záludnosti různých drah.

DallyHit Most
Sedmé letošné vítězství Dally Hit se odehrálo pod vedením ž. Jiřího Palíka v Českomoravské ceně splečnosti Carollinum v Mostě

Předpokládám, že s letošní sezónou musíte být spokojena.
Ano, jsem velmi spokojena. Velký podíl na tom měla samozřejmě Dally Hit, ale nezklamali mě ani ostatní koně. Ukázalo se, že někteří koně jsou pozdnější a že handicapoví koně byli po loňské sezóně moc vysoko v handicapu. A jak je o mně známo, že jsem notorický optimista a věřím, že tito koně budou právě zjara tvořit oporu mého úseku. A co se týče celého našeho turfu, tak se mi líbila organizace celé dostihové sezóny.  Loňské zvýšení návštěvnosti nebylo náhodné, dotace byly včas vypláceny a po rušnějším zahájení sezóny se situace uklidnila. Na mě jako trenéra působila letošní sezóna vyrovnaně.

Kolik koní byste měla chystat pro příští sezónu? Moc by mne také zajímalo, jak vypadá nedávno zakoupený polobratr Dally Hit…
Stav pro sezónu 2017 zůstává na počtu deseti koní. Dally Hit pokračuje v tréninku, Moonglas odešel do dobrých rukou do důchodu a podobný program bude mít také Nowitka. Místo nich přibyli do stáje dva ročci. Je to zmíněný polobratr Dally Hit po Most Improved a druhým je černý vyspělý hřebeček Rock of Gibraltarova syna Society Rocka. Bratr Dally Hit je květnový, nevypadá tak raně, ale  je také velmi korektní. Vyrostl na téměř 165 cm hůlkové míry a je velmi podobný exteriérem i povahou sestře Dally. Z obou juniorů mám velkou radost.

Michaela Zemanová

Fotografie: Petr Guth, další jeho snímky z dostihů si můžete prohlédnout zde     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking