vocask ladsMáme za sebou téměř čtyři měsíce dostihové sezóny a tréninkové středisko Němčice rodiny Vocáskových se už může pochlubit 27 vítězstvími, z toho třemi v nejvyšší kategorii, přičemž nejčerstvějším velkým úspěchem je triumf reprezentantky stáje Hana Horčičková Dylanky s Beysimem Ferhanovem v 73. Oaks Holdingu Rabbit CZ. Trenérka Vocásková vede s 21 vítězstvími suverénně šampionát na rovině a mezi překážkovými trenéry je jen o jedno vítězství druhá za Josefem Váňou. S tiskovým mluvčím střediska Němčice Ladislavem Vocáskem mladším jsme si povídali nejen o špičkových tříletých Dylance a Saulovi, ale také o letošní velmi úspěšné sezóně.


Dylanka po "Ceně Hřebčína Napajedla" dokázala vyhrát i Oaks a porazit tak výbornou Carmellu. S jakým výsledkem byste byli spokojeni před dostihem? Věřili jste, že může být Dylanka v cíli před Carmellou?
Dylanka je zajímavá kobyla. Kdyby byla v cíli Oaks do třetího místa, tak bychom byli před dostihem spokojeni. Ale to, že Dylanka Carmellu porazila, je veliký úspěch, v který věřil málokdo.

Jak vám vyšel průběh Oaks?
Průběh Oaks probíhal podle našich představ, nedošlo k žádnému problému v dostihu.

Kam budete dále směřovat Dylanku?
Přihlásili jsme ji do Slovenského Oaks.

Oaks dekorovani
Velká radost realizačního týmu a majitelky paní Horčičkové z vítězství v klasickém Oaks

Vítěz Velké červnové Saul v Českém derby neuspěl, ale v neděli v Karlových Varech dokázal vyhrát dostih na 2000 metrů mezi staršími koňmi s nejvyšší hmotností. Co bylo podle vás příčinou jeho neúspěchu v derby a kam by měl být v další části sezóny směřovaný? Vrátí se do špičkové společnosti?
Saul se jeví jako nadějný překážkový kůň. Derby se mu bohužel nevydařilo. V první zatáčce si totiž zranil zadní nohu a poté měl dvacetidenní výpadek tréninku. Dostih v Karlových Varech měl vlastně jako první práci po zranění, a ukázal v něm, že je to opravdu nadějný kůň. Saul velmi dobře skáče, takže ho již budeme směřovat do dostihů přes proutěné překážky a konkrétně bychom byli rádi, kdyby uspěl ve Zlaté sponě tříletých v Pardubicích.

Jak jste spokojeni s působením bratrů Ferhanových? Je hodně důležité pro tak velké středisko, jako je to vaše, mít prvního jezdce do rovin i do překážek?
Ano, určitě jsme rádi, že máme stálé jezdce do rovin i do překážek.

Chystáte se také některého z koní vyzkoušet v zahraničí?
Zatím ne.

Co je u vás nového? Přibyli v poslední době nějací noví koně do stáje?
Přišel k nám známý Shaywan, mj. vítěz Memoriálu Vlastimila Smolíka před dvěma lety. Letos ale běhat nebude. A dalším nováčkem u nás je dvouletá Diana Jape manželů Cejnarových.

Saul KV
Těsné vítězství Saula a Beysima Ferhanova v dostihu třetí kategorie. Hnědák tak zvítězil už počtvrté z posledních pěti startů

Jak jste zatím spokojeni se sezónou? Už máte  27 vítězství a to se vám loni při výborné sezóně povedlo až v polovině října… 
Letošní sezóna pro nás vlastně začala až 1. května, protože u nás dlouho mrzlo. Nemohli jsme proto startovat s Dylankou v Jarní ceně klisen a také jsme museli opustit plány na start Saula ve Velké Jarní ceně. Jinak jsme ale letos spokojení, koně jsou zdraví a náš tým je v pohodě.

Výsledky vašeho střediska jsou výborné - máte 45 % úspěšnost na vítězství a z 60 absolvovaných dostihů jen čtyřikrát doběhli vaši koně bez peněz. Co za tím hlavně podle vás stojí?
Určitě za tím je nejen hodně práce celého kolektivu, ale také nákup dobrých koní. Nákupy se tátovi ve spolupráci s Tomášem Jandou opravdu povedly.

Michaela Zemanová

Fotografie: Marcela Kozová, další její snímky si můžete prohlédnout zde    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking