VelkaLetnicena dekorDva koně do rovinových vrcholů sobotního mosteckého mítinku vyslal trenérský mág František Holčák. A mnoho nechybělo a oba své dostihy vyhráli. Jak tříletý Darkolva stáje Joly úspěšný ve 21. Velké letní ceně Ústeckého kraje, tak Mr Right stáje JUDr. Jiřího Charváta v 97. Vršanská uhelná Svatováclavské ceně podali pod vedením žokeje Václava Janáčka výborné výkony. A to si určitě zaslouží trenérův komentář.


V sobotu jste měl v Mostě dvě želízka v ohni. Mile překvapil Darkolva, kterého žokej Janáček přivedl do cíle Letní ceny na prvním místě, zatímco Mr Rightovi k obhajobě Svatováclavské ceny v cíli trochu chybělo. Jak hodnotíte výsledky obou koní?
Byl jsem moc spokojený s Darkolvou. Před dostihem jsem spíše počítal s umístěním do třetího místa. Myslel jsem si, že dva dobré starší soupeře asi neporazíme. A také se ukazovalo, že tříletý ročník není žádný kanón. Na vítězství Darkolvy má velkou zásluhu Václav Janáček. Odjel koně zepředu, zatímco v předešlých dostizích při čekání vzadu to na jiných dráhách nebylo tak dobré. Ale zřejmě také Darkolvovi sedla mostecká dráha. Jsem také rád, že náš koníček přispěl do začátku druhé tisícovky Václavových vítězství…
A co se týče Mr Righta, tak jemu se otevřela volná cesta moc brzy, ale to se někdy v dostihu může stát. Henrythearoplane utíkal dobře a našemu Mr Rightovi na něj v cíli kousek chybělo. Oba naši koně byli úspěšní a dostihy nás bavili, takže jsem spokojený. A ještě jsem rád, že jsou oba koně po dostihu v pořádku.

Můžete nám prozradit, kam povedou jejich další dostihové kroky?
Mr Right bude startovat v Millionu na Evropském poháru žokejů a Darkolva se chystá na Slovenský Saint Leger.

Darkolva2
Vítězové 21. Velké letní ceny Ústeckého kraje

Co je u vás nového ve stáji? Máte nějakého nového koně v tréninku oproti předjaří?
Přijela k nám Hessoesse pana Charváta. Jinak je u nás vše v klidu, zatím žádné nákupy mladých koní neprobíhají. Pan inženýr Pavla prodal panu Gargulákovi Medicimana a Sign of the Zodiaca a chtěl by koupit mladého koně.

Už se vám letos povedlo šest vítězství ve významných dostizích. Jste tedy s průběhem letošní sezóny spokojený?
Ano, jsem moc spokojený, a to i vzhledem k tomu, že nemáme tolik koní do velkých dostihů. Trénuji ale všechny koně rád a věřím, že se někteří koně ještě dobře ukážou a půjdou nahoru. S našimi čtyřmi dvouletými musíme ale pomalu, tvrdé dráhy jim vůbec nesvědčily.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net