NetoliceTuto sobotu ožije dostihová dráha u zámku Kratochvíle v Netolicích, kdy se na ní odehraje tradiční mítink složený z pěti rovinových zkoušek a tří dostihů přes překážky. Vrcholem dostihového dne začínajícího ve 13:30 hodin je crosscountry Velká cena Netolic o 80.000 Kč na trati 4100 metrů, kterou vybojuje sedm koní včetně dohlášeného svěřence Josefa Váni Power Zara (Desert Prince), který v sobotu v jedničkové Velké mostecké steeplechase obsadil čtvrté místo. Tentokrát bude v jeho sedle Patrick Boekhout.


Power Zar má ve Velké ceně Netolic - Velké ceně GALOPP NEWS výhodu nejnižší hmotnosti v dostihu 64 kg, zatímco jeho soupeři ponesou o 2 až 4,5 kg více. Nejmadším koněm v poli je šestiletý Delifo (Fly to the Stars), jenž loni dokázal vyhrát i kros v Pardubicích, ale letos se zatím hledal. Naopak nejstarším koněm je už čtrnáctiletý Elegant Devil (Devil River Peek), jenž dobíhá pravidelně na prvních třech místech a letos při jediném startu byl o délku a čtvrt druhý na mimoňském závodišti. Jeho výhodou je také zkušenost se zdejším závodištěm - před třemi roky ve Velké netolické bojoval o vítězství a skončil jen o půldruhé délky třetí za Step Dancerem (Rainbows For Life) a Liberty Sonem (Miesque´s Son), kteří již zakončili dostihovou kariéru. O dva roky mladší Mauglí (Magnus) dokázal "Velkou netolickou" vyhrát před rokem a poté se postavil na start Velké pardubické. Kvalitním koněm bezesporu je Quatiki (Saint des Saints), kterého sice naposledy ve Světlé Hoře potkal pád, ale v předchozích dvou startech v pardubických zkouškách druhé kategorie doběhl vždy na místě. Vysoko se může dostat také polokrevný Tymian (Minds of Music), naposledy druhý na světlohorské dráze. Posledním účastníkem dostihu je Machiavelli (Day Dreamer), který střídá lepší výkony se slabšími, resp. s těmi, kdy se nedostane do cíle.

Power Zar
Pouhý týden po Velké mostecké steeplechase se Power Zar postaví na start "Velké netolické". V sedle vystřídá Jana Kratochvíla Patrick Boekhout (foto: Andrea Zavadilová)  

V rovinovém programu je z hlediska třídy nejvíce ceněna zkouška třetí kategorie na 1200 m o 45.000 Kč s osmi účastníky na startu. Jediným tříletkem v poli bude vítězka sprintu ze Slušovic Kostiya (Dark Angel). Její možnosti prověří dobří starší soupeři jako například Archipenka (Archipenko), vítěz Letní moravské míle Stormico (Stormy Jail), v Lysé nad Labem úspěšný Never Now (Kandahar Run) nebo spolehlivý Trinis (Bully Pulpit). Koňská osobnost bude k vidění v rovinovém dostihu IV. kategorie na 3000 metrů. Trenér Radek Holčák sem totiž posílá výborného překážkáře Stukea (Jukebox Jury), a podobně jako v případě Kifaayi vítězného před třemi týdny ve Slušovicích je  záměrem absolvovat udržovací dostih na velké meranské dostihy koncem září. V sedle zástupce K-K Metal a.s. bude ž. Zuzana Vokálková. V dostihu je také loňský účastník klasických dostihů Landaron (Egerton), letošní dvojnásobná vítězka Gold Havannah (Havana Gold) či Roony (Rainbows For Life). 

Michaela Zemanová

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net