Ruzickova MartinaZřejmě nejdůležitější období v letošní dostihové sezóně prožívá trenérka Martina Růžičková se svým týmem. V neděli dokázala zvítězit v hlavním pražském dostihu pod vedením Kateřiny Hlubučkové její svěřenkyně Venillia a potvrdila tak své kvality i mezi staršími klisnami. A další hlavní dostih čeká trenérku a stáj Orling druhou říjnovou neděli. Vítěz třetí kvalifikace Charm Look bude stát na startu 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou a pod vedením ž. Jana Faltejska se pokusí uspět v našem největším překážkovém dostihu, pro který mu bookmakeři přisoudili roli předběžného favorita.Venillia  dokázala být třetí v Jarní ceně klisen a v Oaks doběhla druhá. Z těchto výsledků vyplývá, že pro vás měl Memoriál Harryho Petrlíka skončit dobře...
Ano, šli jsme bojovat o vítězství, a to i podle práce. U klisen to ale není k poznání, jestli vyhraje nebo ne. Bylo důležité Venillii dobře nakrmit, udržet ji v pohodě a udržet ji také v chlupu, protože klisny snášejí přelínávání hůře než valaši. Může u nich dojít k poklesu formy. Distance byla sice kratší, než by Venillia potřebovala, ale věděli jsme, že v neděli naprší a to zastaví rychlé klisny v dostihu.  A to se také stalo.

Strávila Venillia dostih dobře a bude ještě letos startovat?
Venillia je po dostihu v pořádku, nakrmená, a je veselá, začala poskakovat...  Je moc důležité, že to má v hlavě naprosto srovnané. Je rozumná a nemáme s ní žádný problém, nic ji nerozhází a ve stáji o ní vůbec nevíme.  Zvažujeme ještě další start. Rozhodne o tom paní Dušková, se kterou je úžasná spolupráce. A na její rozhodnutí bude mít vliv také to, jestli klisna ještě bude v práci ukazovat chuť pro dostih a také zda-li už nebude měnit chlupy. Ale mohu prozradit, že pokud by Venillia ještě jednou letos startovala, bude to v tuzemsku.

Venillia MemHPetrlika
Venillia vítězí pod vedením Kateřiny Hlubučkové v hlavním nedělním dostihu v Praze, Ceně Expa Nails - 14. Memoriálu Harryho Petrlíka před Diredawou a Jamari 

Venillia pochází z chovu paní Ing. Duškové, majitelky stáje Orling. Je proto nasnadě otázka, jestli Venillia už příští rok nebude plnit roli matky?
Venillia startuje první sezónu. Loni měla třikrát šimbajny a to ji vyřadilo z běhání ve dvou letech. Museli jsme na ni počkat. Jako čtyřletá by tedy ještě měla běhat, a má slíbeno, že s ní nebudeme skákat, i když je to skokanka od Pána Boha. Ale taková klisna by měla své výborné vlastnosti předávat dál potomkům.

Nemohu se vás také nezeptat na Velkou pardubickou, kde máte želízko v ohni.  Jak je na tom Charme Look před dostihem? A jak se vlastně na Velkou pardubickou těšíte?
Já  se spíše bojím… Po těch zkušenostech, co mám, tak se netěším, aby to pak nedopadlo špatně. Ale Charm Look je v pořádku, vše jsme zvládli podle plánu. Teď je důležíté, aby odstartoval a zúčastnil se Velké. Pan kovář nic neměnil ohledně kování, jen jsme malinko vylepšili krmení a věříme, že je vše na dobré cestě. I když jsou ve Velké výborní žokejové jako třeba Josef Bartoš, tak Charme Look má na sobě nejlepšího jezdce, jakého může mít - vzhledem k jeho stylu běhání.  A to, že jsme Charm Looka dostali na start Velké, je také díky naší Barušce (Barboře Málkové – pozn. red), která mu dává tu nejlepší péči. Ten kůň by nebyl nikdy tam, kde je, kdyby mu nevěnovala  třistaprocentní péči a lásku. Já ho trénuju a ona ho miluje... A i když ho nakonec ve Velké nepojede, vůbec nic z té výborné péče neubrala.

Michaela Zemanová

Fotografie: Petr Guth, další jeho snímky z dostihového odpoledne 2.10. si můžete prohlédnout zde

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking