Mikesh zima2Seriál povídání s trenéry před sezónou se pomalu blíží k závěru. Snažili jsme s v něm v rámci možností pokrýt co největší část trenérské scény, přesto se na řadu trenérů i koní nedostalo. K těm nejzajímavějším patří úřadující šampión sprinter Mikesh.


Šestiletý hnědák Mikesh (Majestic Missile) je napsán na tréninkové listině Tomáše Šatry, ale protože je připravován na "odloučeném pracovišti" Radimovicích u Tábora, zeptali jsme se na něj trenérova asistenta Ladislava Nagye, které vedle asistenské role zvládá i funkci spolumajitele a také pracovního jezdce.
"Mikesh přezimoval v klidu a pohodě. Vlastně krátce po Svatováclavské ceně přestal pracovat a odpočíval až do začátku března, kdy začal znovu cválat. Vše proběhlo dle plánu jako každý rok a odpočinek po náročné loňské sezóně mu určitě prospěl. Jak na tom bude zjara, to se těžko odhaduje, protože přece jen nepracuje ještě tak dlouho a je možné, že bude potřebovat dostih na rozběhnutí, ostatně jako loni," hodnotí Nagy přípravu hřebce v zimním období. V loňském roce Mikesh dvakrát vyrazil do Německa, odkud přivezl jedno druhé místo z listed, letos spolumajitel předpokládá větší důraz na domácí starty. "Chtěli bychom podle možností co nejvíce běhat doma: přece jen jsme česká stáj, Mikesh má tady hodně fandů a dlouhé cestování je logisticky náročné, takže budeme rádi za každý pěkný dostih ve Velké Chuchli. Nějaké dlouhodobé plány nemáme, přece jen se budeme rozhodovat dostih od dostihu, nicméně velmi rádi bychom se znovu podívali do listed společnosti do Německa. Začneme teď Gombou a pak nám nezbyde, než jít Memoriál Jaroslava Maška, protože jiný dostih nemá. Trochu jsme počítali se sprintem v půlce května, který Mikesh už dvakrát vyhrál, bohužel ten byl přesunut na konec měsíce a hned za týden na to je listed dostih v Badenu. Takže se budeme muset rozhodovat dle aktuální formy a vybrat jeden z těch dostihů. Plány dál nemáme, vše bude záležet na formě a zdraví." V Mikeshově sedle by se měl opět objevovat Jiří Chaloupka, pro případný start či starty v Německu budou majitelé muset hledat jinéh jezdce: "V Německu Jirka jako majitel trenérské licence jezdit nemůže, tak pokud vyrazíme na výlet, budeme se domlouvat dostih od dostihu," uzavírá Ladislav Nagy toto trochu výjimečné předsezónní povídání.

Mikesh zima

foto Martin Cáp

          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking