Palik jiri2Jezdeckou jedničkou stáje BORS Břeclav a.s. bude v letošní sezóně jeden z historicky nejúspěšnějších českých žokejů Jiří Palík. Ten se po třech letech vrací k dostihům a podepsal smlouvu s majitelem stáje BORSU Ing. Luďkem Mikuleckým.


"Sháněli jsme jezdce i přes inzerát, chtěl jsem dát šanci nějakému mladému jezdci, ale když k nám Jiří Palík začal chodit jezdit, nabídl jsem mu tuhle možnost a bez problémů jsme se dohodli," uvedl pro naše stránky Luděk Mikulecký. "Má vyhraných více jak 700 dostihů, takže jezdit rozhodně umí. Mám v dostihovém sportu dlouhodobé cíle, Jiřímu Palíkovi se moje myšlenky líbily a má zájem se na dalším rozvoji naší stáje podílet, tak jsme se dohodli velice rychle."

Jiří Palík se vyučil ve Velké Chuchli, ale počátkem 90. let odešel do Německa, kde získal většinu svých úspěchů včetně grupových vítězství. V době svého německého působení byl též angažován trenérem Josefem Váňou, s jehož svěřenkyní Ready for Life vyhrál v roce 2005 České derby. Od ledna 2012 dostihy nejezdil a působil jako pracovní jezdec v Hongkongu. Ujezdí 55 kilogramů.

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net