Florian adamDalší český šampión žokejů odchází do zahraničí. Adam Florian, jemuž se podařilo získat titul šampióna před dvěma lety, kdy zároveň dosáhl svého 50. vítězství a tím i titulu žokeje, odchází do Německa. Novým působištěm žokeje, který byl donedávna jezdeckou ječničkou stáje DAR, bude Mannheim, kde bude působit ve stáji trenéra Marco Kleina. Nastupuje k němu nejen jako pracovní žokej, ale měl by dostat příležitost i v sedlech Kleinových svěřenců.

 
"Rád bych zkusil se v Německu uchytit," vysvětluje důvod svého odchodu do Německa Florian. Mladý žokej nejde do úplně neznámého prostředí. Loni v zimě působil jako pracovní jezdec v Drážďanech, odkud však každý den odjížděl domů a podílel se i na odpolední přípravě koní v péči své maminky Heleny Voršilkové. Od tohoto čtvrtka už bude zaměstnancem německého trenéra a čeká jej nejen ježdění v tréninku, ale i v dostizích. "Nenastupuji tam jako první jezdec, ale koně do dostihů mi trenér slíbil," říká jezdec, který by se rád ve slibně započaté kariéře posunul dál. Roli v jeho rozhodnutí odejít ale byly i prozaičtější včetně lepších podmínek a také nejistoty jaká bude letošní česká sezóna. Na domácí dostihy ale v žádném případě nezanevřel a nezříká se možnosti jezdit v Čechách. "Když bude dobrá nabídka, moc rád bych se hlavně na větší dostihy rád vracel," slibuje žokej, který loni bojoval o vítězství v Evropském poháru žokejů a poslední dvě sezóny patřil k trojici nejaktivnějších rovinových jezdců u nás. Trenér Marco Klein dosud podle statistik Deutscher Galopp získal 95 vítězství a aktuálně má v tréninku 49 koní. (miv)

Nepřehlédněte: S trenéry před sezónou (21.) - S početnou enklávou dvouletých i koňmi nových majitelů vyhlíží novou sezónu Ladislav Pohanka


Inzerce

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net