Liska DavidDnešním dnem se také uzavřely celosezónní šampionáty. Společným oběma jezdeckým šampionátům je skutečnost, že je jak David Liška na rovině, tak Sertash Ferhanov na překážkách, vyhráli poprvé. Mezi trenéry se podařil nevídaný výsledek Heleně Vocáskové, která se svými svěřenci ovládla obě dostihové discipliny. 
Žák David Liška se stal nejen nejmladším jezdcem, který dosáhnul 50 vítězství, ale také nejmladším šampionem mezi jezdci v rovinových dostizích. Dokázal nasbírat v sezóně 32 vítězství, což je o 10 více než druhý Beysim Ferhanov. Třetí příčka patří Adamu Florianovi (21 vít.). V překážkovém odvětví dokázal porazit loňského šampiona Marcela Nováka (18 vít.) Sertash Ferhanov (22 vít.) Pomyslný bronz v šampionátu náleží Janu Odložilovi (12 vít.). 

Nejúspěšnější jezdkyní letošní sezóny je Vendula Korečková s 20 vítězstvími. Dnes se sice ve Slušovicích podařilo Martině Havelkové počet jejích vítězství vyrovnat, ale ž. Korečková má o dvě druhá místa, která získala během tohoto víkendu, více. Martina Havelková ale zůstává nejúspěšnější jezdkyní působící v tuzemsku.

Nebývá zvykem, aby trenérům v obou dostihových odvětvích kralovala jedna osobnost. Heleně Vocáskové stojící za tréninkovým střediskem Němčice se letos povedlo ovládnout se svými svěřenci jak rovinové, tak překážkové dostihy. Na rovinách zvítězili její svěřenci 32x, přičemž druhé místo patří Allanu Petrlíkovi (25 vít). a třetí loňskému šampionovi Ludvíku Harisovi (19 vít). Jen o jedno prvenství méně má první rok jako trenér cvalových koní působící Michal Kalčík. Překážkovému šampionátu dominuje Helena Vocásková s 18 vítězstvími před Stanislavem Popelkou (16 vít.) a Josefem Váňou (13 vít.) 

Mezi majiteli na rovině byli dosud nejúspěšnějšími DS Pegas (cca 1,9 mil. Kč), Lokotrans (cca 1,8 mil. Kč) a Dr. Charvát (cca 1,5 mil. Kč). V překážkových dostizích samozřejmě sehrály důležitou roli výsledky ve Velké pardubické. Na čele mezi majiteli je stáj Dr. Charvát (cca 2,6 mil. Kč) následována stájí Ševců (cca 1,2 mil Kč) a Quartis - Zámecký Vrch (cca 0,8 mil. Kč). (mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking