Letni cena 2016Dva jedničkové dostihy byly vrcholem sobotního mítinku v Mostě, sprinterský handicap Cena společnosti United Energy na 1200 metrů o 135 tisíc korun a stejně dotovaná Velká letní cena Ústeckého kraje na 1800 metrů. V obou se diváci dočkaly nečekaných vítězek.


Pouhých 6 dní po triumfu v Netolicích se poprvé postavila na start jedničkového dostihu sedmiletá REGGIE (Varadar - Reianssance, High Extreme) napajedelského chovu, která v Ceně společnosti United Energy nesla nejnižší váhu 48,5 kg. Favoritem byl navzdory mamutí váze 65 kg šampión sprinter Mikesh, ale váhové zatížení si vybralo svou daň a Mikesh skončil třetí. Takřka stylem start-cíl se prosadila právě Reggie stáje Michaela-Hruboš s Martinou Havelkovou v sedle, 2 1/2 délky za ní skončila taktéž váhově zvýhodněná Agnes Seice (Strategic Prince).

Zatímco Reggie získala svůj první jedničkový triumf lehce, SAPSIREE (Rock of Gibraltar), loni v tomto dostihu druhá, o ně musela ve Velké letní ceně Ústeckého kraje svést tuhý boj s Ideal Approachem (Bushranger), kterého předstihla až na cílové pásce. O půl délky zpět skončil na třetím místě favorizovaný Aldzarb (Duke of Marmalade), který dostih odvodil a čtvrtá Dang Gia (Lawman). Pro potřetí vítěznou ryzku stáje Joly byl mostecký úspěch prvním jedničkovým triumfem, stejně jako pro jejího žokejem Michala Macha. Svěřenkyně trenéra Šatry se tímto vítězstvím přehoupla přes hranici tři čtvrtě miliónu zisku.  

Úvodní Cena společnosti Severočeské doly (hdcp IV.k.,  1400 m, 40.000 Kč) patřila šestiletému IBAROVI (Look Honey - Ibis, Rainbows for Life) z chovu Jana Blažeje, který rok po premiérovém vítězství v chuchelské pětce bodoval pro stáj DS Mlékojedy podruhé v kariéře.

Pěkné vítězství získala mezi dvouletými v Ceně společnosti Severočeská teplárenská (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) po čtvrté startující JOHANKA (z Johanneta, Johannesburg), jeden ze tří potomků POP ROCKA (Helission) v dostihu. Polosestra třetího z Velké jarní ceny Johnny Whistle z chovu a stáje Jeso Ladislava Jezdinského je připravovaná Štěpánkou Myškovou a v jejím sedle byla Vendula Korečková.

Silným finišem získal Cenu společenství Inelsev (hdcp II.k., 1400 m, 90.000 Kč) sedmiletý ECHO RULES (Aussie Rules), který byl jako roček zakoupen na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 8.500 eur a od té doby vyhrál stáji CK Martin Tour 8 dostihů, poprvé v dostihu II. kategorie. Druhá skončila Kobi (Toylsome), která vítězi dávala 4 kilogramy.

Procházkou byla pro BARATEA (Baratheus) Cena společnosti Office Depot (III.k., 2000 m, 60.000 Kč), v níž stylem zadrženě získal pété rovinové a celkově již osmé vítězství.

V závěrečné Ceně Hipodromu Most (hdcp III.k., 1600 m, 60.000 Kč) se, stejně jako v úvodním dostihu, prosadil ž. Murzabayev, který k vítězství po tuhém boji o krk před College Succes dovedl pětiletého LAWA WOLF (Amadeus Wolf). (miv)  

Záznam České televize z mítinku        
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking