vp 2017Za mimořádně náročných podmínek získal 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou její nováček, Josefem Váňou trénovaný NO TIME TO LOSE (Authorized) z DS Paragan, který pod žokejem Janem Kratochvílem předvedl excelentní finiš, kterým v cílové rovince dokázal předstihnout francouzského Urgent de Gregaine, jenž se až do cílové rovinky zdál k neporažení.


Na startce Velké pardubické bylo 20 koní, na trať se jich ale vydalo jen 19. Nejšancovější z francouzských koní Virtus d'Estruval (Panoramic) byl škrtnut poté, co v průběhu odpoledne kvůli bolestem zad odstoupil ze sedel 4 koní včetně Virtuse, jehož trenér Macaire se poté rozhodl koně na start nepustit. Zranění Lukáše Matuského si navíc vynutilo změnu v sedle Nikase, do jehož sedla se vyhoupl Petr Tůma.

Taktovky dostihu se podle očekávání chopil Bridgeur (Vendangeur) s Jaroslavem Myškou, který odvodil podstatnou část dostihu. První stopku dal dvěma účastníkům až Taxis, na kterém skončily naděje Templáře a Pareta, na Irské lavici skončil francouzský Songe d'Estruval a s ním i sen trenéra Macaira na úspěch v nejslavnější české steeplechase. Před dropem byl zadržen Eldorado a poté i Nikas, který cválal v zadní části pole a na hluboké půdě nestačil tempu. Po Hadím příkopu přešel do čela francouzský Urgent de Gregaine a zrychlil tempo, k čelu se posunul i Ange Guardian, naopak loňský vítěz Charme Look, který se dlouho držel mezi prvními třemi koňmi, ale v dostihu dělal chyby, už Anglický skok skákal se ztrátou na nejlepší koně. Felix de Giles se  s Urgent de Gregaine následně odhodlal k trháku a skvěle skákající kůň při vbíhání na trávu vypadal neporazitelně. Ale v době, kdy už možná pardubičtí pořadatelé začali dumat, zda mají připravenou pásku s Marseillaisou, se vydal Francouze stíhat druhý favorit dostihu No Time To Lose, který předvedl po takto těžkém průběhu bezprecedentní finiš, kterým se mu nakonec podařilo Urgent de Gregaine o půldruhé délky zdolat a po loňském triumfu v Ceně Vltavy a dvou druhých místech v kvalifikacích dosáhnout vrcholu ve své kariéře.

Že je opravdu mimořádnou klisnou ukázala Delight My Fire (Way of Light), která se zrátou 8 délek přišla třetí, 16 délek za ní došel spolehlivý Zarif (Observatory) a pátý Ange Guardian (Banyumanik), třetí kůň Josefa Váni na tabuli. Spolehlivost opět ukázal šestý Universe of Gracie (Pentire), sedmý skončil aktivní Bridgeur a osmý další z opor Kasim (Magnus), poslední v cíli klasifikovaný kůň. Favorizovaný Charme Look byl zadržen. Vítěz vyběhl vzhledem k podmínkám velmi solidní čas 9:39,98.

No Time To Lose se do ČR přesunul v na podzim roku 2012, kdy jej stáj Paragan zakoupila na 17.000 gns na Tattersalls Horses in Training Sale. V Anglii před tím bylo vrcholem jeho kariéry vítězství v handicapu na 2 míle na all-weatheru v Lingfieldu. No Time To Lose je synem vítěze Epsom Derby Authorized (Montjeu), matka Ballymore Celebre, vítězka dvou dostihů na 2300 a 2600 metrů ve Francii, je dcerou vítěze Prix de l'Arc de Triomphe Peintre Celebre (Nureyev). V chovu dala několik vítězů včetně Anjaala (Bahamian Bounty), který jako dvouletý vyhrál July Stakes (Gr.2) na 1200 metrů a dnes patří v Irsku k žádaným plemeníkům. Na Rathasker Stud, kde připouští za 5.000 €, loni připustil 194 klisen. (miv) 
  Záznam celého mítinku z České televize
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net