Pondělní rozhodnutí vlády, které povolilo profesionální sport, vlilo trochu optimismu do žil i českým turfmanům, kteří se již smiřovali s tím, že letos už žádné dostihy v České republice nebudou, Jedním z pořadatelů, který čeká na možnost uspořádat plánovaný mítink, je společnost Dostihy Slušovice, z.s. vedená Zdeňkem Karlachem, jehož jsme požádali o aktuální vyjádření na téma možného pokračování slušovické sezóny.

 
"V každém případě běhat chceme a uděláme proto vše, aby se běhat mohlo," říká na úvod Karlach, jemuž týmu se letos podařilo uspořádat ve Slušovicích tři mítinky. "Zatím ale neznáme přesná pravidla a podmínky, za jakých budeme moci dostihy pořádat. Dnes dopoledne má být tisková konference vlády, která by mohla přinést podrobnosti, ale rozhodovat o podmínkách stejně pravděpodobně bude hlavní hygienička. Je samozřejmě jasné, že s 50 lidmi dostihy uspořádat nelze a byli bychom rádi, kdyby Prezident Jockey Clubu zjistil přesné podmínky," říká Karlach.

Nepřehlédněte: Radost i smutek O'Brienů v Melbourne Cupu. Joseph vyhrál s Twilight Payment. Aidanův Anthony Van Dyck se fatálně zranil

Zároveň ale dodává, že ikdyž budou hygienické podmínky vstřícné, může dostihy zastavit počasí. "Dráha je aktuálně pro dostihy nezpůsobilá. Několik dní tu nepřetržitě pršelo, vjet se do ní nedá a na programu máme hlavně překážkové dostihy, nebylo by rozumné, aby koně lítali v ´hluboké orbě´," vysvětluje s nadsázkou Karlach. Ten sice doufá, že předpověď na nejbližší dny vyjde a stav dráhy by se mohl zlepšit, i tak by ale rád s Jockey Clubem domluvil volnější pravidla. "Chtěl bych ho požádat, aby přihlášky i startky byly co nejkratší dobu před dostihy, možná nejlépe v jeden den a také aby byla možnost koně v den dostihu kvůli stavu dráhy bez sankcí škrtnout. V tomhle počasí opravdu nevím, jak dráha dopadne a může se i stát, že budeme muset třeba dva dny před jejich konáním dostihy zrušit," uzavírá Karlach. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net