Spolek Dostihy Slušovice, z.s., který dosud pořádal dostihy na závodišti ve Slušovicích, dnes vydal prohlášení, ve kterém uvádí, že "dostihový den, původně oznámený na sobotu 17. června, se konat nebude". Důvodem je skutečnost, že město dosud neuzavřelo se Spolkem smlouvu o pronájmu dostihové dráhy.


PROHLÁŠENÍ SPOLKU DOSTIHY SLUŠOVICE, z. s. k dostihové sezóně 2017

Vzhledem k tomu, že vedení města Slušovice dosud s naším spolkem neuzavřelo smlouvu o pronájmu dostihové dráhy, nejsme schopni v současné době posoudit, jaký bude průběh dostihové sezóny 2017 na závodišti Slušovice.

Jisté ovšem je, že dostihový den, původně oznámený na sobotu 17. června 2017, se konat nebude. Technický stav neudržované dráhy to nejen neumožňuje, ale z výše uvedených důvodů nemohly být dosud uzavřeny smlouvy nejen s Jockey Clubem ČR o pořadatelství, ale i s tradičními i novými sponzory a zatím nemůžeme počítat ani s finančními příspěvky Zlínského kraje i Ministerstva zemědělství ČR, které již byly potvrzeny. Jaký bude další vývoj, v tomto okamžiku nedokážeme odhadnout. V tomto smyslu byl již písemně informován prezident Jockey Clubu ČR JUDr. Ing. Jiří Charvát.

Ani zasedání Rady města dne 9. 5. žádný výsledek nepřineslo, kromě snahy jakékoliv řešení neustále oddalovat a vytvářet dojem, že za současný stav může náš spolek. Opak je pravdou, dostihy pořádat chceme, avšak bez jakéhokoliv technického i personálního zázemí pro to nemáme základní podmínky. Od roku 2006 se snažíme dráhu nejen udržet, ale postupně ji zlepšovat, avšak současný stav se zhoršuje a vrací nás zpět. Proč se tak děje, komu a čemu tento stav prospívá, nám jasné není.

Vzhledem ke stále neřešené situaci zákonem předepsaná část zastupitelů města Slušovice v pátek 12. května předala sekretariátu starosty žádost o svolání zasedání Zastupitelstva města podle zákona o obcích s tím, že důvodem ke svolání jsou nevyřešené problémy správy, údržby, technického a personálního zajištění provozu dostihového a golfového areálu Slušovice. Starosta města Ing. Hradecký je povinen svolat zasedání zastupitelstva do 21 dnů. Podle separátních konzultací se zastupiteli se jich podstatná většina tohoto zasedání zúčastní a očekává uspokojivé vyřešení problémů, protože jsou si vědomi významu dráhy a dostihů pro prezentaci města i Zlínského kraje.

Je nám líto, že nemůžeme dostát původně zamýšleným pořadatelským závazkům na závodišti, které jsme pomohli vrátit zpět dostihovému provozu. O to víc mrzí, že patrně z malicherných a možná i osobních důvodů se toto závodiště dostává opět do zbytečných problémů, a možná i nejisté budoucnosti. Rádi bychom příznivcům dostihů a jejich aktivním účastníkům podali příznivější zprávu, ale je to, bohužel, mimo naši působnost. Podle našeho názoru jsme učinili vše, co bylo v naší kompetenci i v našich možnostech.

Rádi bychom alespoň dostihové dráze a všem příznivcům slušovických dostihů popřáli: „Nashledanou lepších časech!“

Slušovice, 13. května 2017 

Zdeněk Karlach, Radek Vraj    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking