Gold HavannahZítra čeká slušovické závodiště třetí letošní mítink, jehož začátek byl opět stanoven na dopoledních 10 hodin. Na diváky čeká 9 dostihů, ve kterých by se mělo představit celkem 73 koní, plus dvě oddělení dostihu poníků. Ač nejlépe dotovanými dostihy jsou dvoje úvodní proutěnky IV. kategorie o 50 tisíc korun, program nabízí i dva dostihy III. kategorie, jejichž dotace je o 5 tisíc nižší.


Jedním z nich je mílová Cena města Slušovice pro tříleté a starší koně, ve které se o sedmý životní triumf bude pokoušet čtyřletá ryzka Stanislava Chudáčka Gold Havannah (Havana Gold). V dostihu ponese vysokých 62,5 kg Michala Hroudy a příslušenství, nicméně o půl kilogramu nižší hmotnost ji v minulém startu v trojce v Chuchli na cestě k vítězství nezastavila. Svěřenkyně Heleny Vocáskové je další z koní němčické centrály, který kombinuje rovinové dostihy s překážkovými a ve Slušovicích se letos v květnu prezentovala právě v proutkách. Celkem již nastřádala 6 vítězství, z toho 5 v rovinových dostizích. Proti ní nastoupí mj. i devítiletý valach stáje AGA-Vlachovice Sign of The Zodiac (Clodovil), do jehož sedla se vyhoupne ž. Zuzana Vokálková. Ten más sice již své nejlepší dny zřejmě za sebou, ale z dostihů vyšší kategorie minule sestoupil do trojek a na stejné dráze i ve stejné kategorii skončil třetí, přičemž nosil 64 kg. Zítra bude mít o 6 kg méně. Zmíněný dostih vyhrál Alexandr (Approve) před další zítřejším účastníkem Valmont Ohne (Look Honey), váhové poměry se však změnili a Alexandr bude místo tehdejších 61,5 kg zítra nosit nejvyšší váhu v poli 63 kg.   

Kurzy na vítězství v Ceně města Slušovice. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde.
kurzy slusovice 4

Druhou trojkou ve slušovickém programu je dostih s nekonečným názvem Cena spolku Dostihy Slušovice, z.s.s s finanční podporou Komerc Plus, s.r.o., smluvním dovozcem tenisové kolekce Völkl do ČR na 1600 metrů pro dvouleté koně. Šestý dostih pro nejmladší ročník v letošní sezóně má na startovní listině 7 koní, z nichž 6 se na start postaví poprvé. Výhodu startu v nohou má Thomas (Dylan Thomas) s Michalem Hroudou, kterého však více než páté místo v sedmi koních z úvodního startu doporučuje příslušnost k šampiónské centrále Heleny Vocáskové. Mezi debutanty je několik zajímavých koní jako třeba Lady Literalia (Pouvoir Absolu), první potomek jedničkové vítězky Literalie (Literato), či hnědák německého původu Roncal (Amaron), zakoupený Chrisem Richenrem jako odstávče za 10.000 € v Deauville.

Velmi solidně je obsazená i úvodní Cena D Plast, a.s., proutěnky na 3800 metrů, v nichž ke svému třetímu překážkovému startu nastoupí vítězka "Ceny Napajedel" a druhá z Oaks 2017 Hessoesse (Cima de Triomphe) proti dalšímu jendičkovému vítězi na rovinách a čtvrtému z Velké jarní ceny 2016 Montjeu Third (Pop Rock). (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking