Falcon ladyÚvodní letošní mítink ve Slušovicích byl ve znamení dvou návratů svěřenkyň trenérky Vocáskové, dřívějších vítězek jedničkových dostihů, které se delší dobu na dráze neukázaly. Téměř dva roky uplynuly od doby, kdy naposledy startovala FALCON LADY (Sir Percy), vítězka Oaks v Česku i na Slovensku. Dnes se zástupkyně stáje 3 hearts postavila na start poprvé od druhého místa ve Slovenském St. Leger a výsledkem byla jedenáctidélková demolice soupeřů v Ceně společnosti D Plast a.s. (III.k., 4+, 1800 m, 45.000 Kč), z nichž nejlepší byl po stejně dlouhé době se vracející Uran (Reliable Man).

 
O hodinu a půl dříve slavila vítězný comeback její tréninková kolegyně FRANCESKA BELLA (Kingston Hill), předloňská vítězka Karpatské ceny (L), která se od svého jedničkového triumfu na dráze ukázala jen jednou - před rokem v Karlových Varech, kde skončila čtvrtá 4 3/4 délky za Opasanem (French Navy). Dnes se opět předvedla v nejlepším světle, byť jí k 3 1/2 délkovému triumfu v Ceně společnosti TIPSPORT (III.k., 4+, 2400 m, 45.000 Kč) pomohla i pětikilogramová úleva oproti druhému Avignonovi (Pouvoir Absolu). V sedlech obou svěřenkyň trenérky Vocáskové byla stájová jednička žokej Šafář.

Slušovice dnes vůbec byly svědky vesměs velmi přesvědčivých vítězství. Načal je již v úvodních proutěnkách Cena společnosti CHARVÁT CTS a.s. (V.k., 4+, 3200 m, 50.000 Kč) svěřenec trenéra Olehly BREXIT ( Age of Jape - Beautiful Directa, Paolini) ze stáje Syndikát hvězda, který svůj kariérní debut proměnil ve velmi lehké devítidélkové vítězství. Výborným finišem, kterým od soupeřů utekl na vzdálenost 4 1/4 délky, se ve sprinterské Ceně stáje Březová (IV.k., 4+, 1100 m) prosadil pětiletý valach DS Ondra, Matyáš+Flash CORSTON (Camelot) s Michaelou Musialovou.

Nepřehlédněte: Palace Pier skvělým stylem vyhrál Lockinge Stakes a potvrdil, že je nejlepším mílařem světa

Loni slibně s prvními dvouletky debutující Chardonney Tcheque (One Cool Cat) se dnes dočkal prvního tříletého vítěze. Premiérový triumf zajistila syndikátní svěřenkyně Jozefa Pirucha QUENTY (z Queen Barbara, Traditionally) z chovu I. Černorové, která s Jiřím Palíkem v sedle jistě vyhrála Cenu společnosti CHARVÁT Group s.r.o. (III.k., 3, 2200 m, 45.000 Kč). Prvního vítězství ve své kariéře dosáhl v závěrečné Ceně dostihové dráhy Slušovice (hdcp V.k., 4+, 1600 m) také pětiletý IRISH HERO (Sharpour - Irish Paradise, Catcher In The Rye), vlastní odchovanec stáje Filip, vedený Pavlínou Filipovou.

Slušovická premiéra byla svědkem i dvou steeplechase, v nichž se prosadili TIARA MAN (Muhtathir) trenéra Bodláka z EŽ Praha v sedle s Marcelem Novákem a v Česku debutující ukrajinský rodák CHAIKOVSKIY (Tchavsar) z lotu trenéra Wroblewského, kterého pro stáj Vocetka úspěšně pilotoval Jan Kratochvíl. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net