slusovice IMG 7871Zítra na státní svátek se bude loučit se sezónou také závodiště ve Slušovicích. A bude to loučení zajímavé - ústředním dostihovým bodem totiž bude Mercedes-Benz Velká slušovická steeplechase s několika účastníky Velké pardubické. A již tradičně se poběží také nejkratší a nejdelší rovinový dostih sezóny, a také nejdelší rovinová zkouška pro dvouleté koně.


Vrchol slušovické překážkové sezóny, 33. ročník Mercedes-Benz Velké slušovické steeplechase na 5200 metrů o 300 tisíc korun, přilákal devítku startujících včetně čtyř účastníků Velké pardubické. Zajímavé je, že v něm nestartuje nikdo z loňských účastníků dostihu. Favoritem je král kvalifikací Trezor (In Camera). Jeho realizační tým s ním letos Velkou vynechal a tak naposledy výborný hnědák startoval 12. září v poslední kvalifikaci, kde skončil čtvrtý, necelých 10 délek za vítězným Hegnusem.

Do širšího okruhu favoritů dostihu určitě musí patřit i Sokol (Perfect Soul), Sherardo (Security Risk) a Gauner Danon (Royal Dragon), které ale bohužel potkal ve Velké pád nebo spadl jezdec. 

Pád potkal v Pardubicích také Sztorma (Enjoy Plan), který je specialistou na wroclawskou dráhu a loni byl ve Slušovicích třetí v Memoriálu Josefa Čuby. Šance má také Ange Guardian (Banyumanik), který zklamal koncem srpna v Mostě, ale v Křišťálovém poháru doběhl čtvrtý, pouhou délku za vítězným Čárirayem, a z aktuálních soupeřů byl v cíli o osm délek před Sorgeniem (Egerton).

Trezor
FOTO: Favoritem 33. ročník Mercedes-Benz Velké slušovické steeplechase je Trezor. Do jeho sedla se po dvou letech vrací Josef Bartoš

V Ceně Laty Brandisové se blýskla čtvrtým místem Loire (Rainbow For Life), i když dlužno dodat, že byla 20 délek za suverénní Arcione. Při zaváhání favoritů ale může překvapit. Mezinárodní příchuť dodává 33. ročníku Mercedes-Benz Velké slušovické steeplechase přítomnost slovenské Rain Magny (Magnus), která je v poslední době pravidelným hostem v Pardubicích. Naposledy doběhla šestá v Ceně Laty Brandisové a takový výkon by stačit na nejlepší neměl. 

Hlavním rovinovým dostihem je Cena hejtmana Zlínského kraje na 3900 metrů, kde je desetinovým favoritem tříletý Playstarabad (Look Honey), naposledy druhý za Pat´s Goldem v dostihu na 2900 metrů v Pardubicích.  Mezi jeho největší oponenty by měli patřit Much More (Sholokhov), Polonaise (Look Honey) a El Camino (Bertolini), který letos dokázal již třikrát zvítězit.

Poutavě je také obsazena 900 metrů dlouhá Cena Rabbit Trhový Štěpánov, a.s., kde startují ostřílení (i když hodně zatížení) Tulum (King´s Best) a Aprilius (Balmont), a dále i loni ve sprintu na zdejší dráze vítězný Chemik (Bully Pulpit), Sharp Brook (Varadar) nebo Dixon (Bully Pulpit).

První dostih ve Slušovicích se koná již v pravé poledne. Diváci se mohou těšit také na dostih vítězů Velké pardubické, dostih poníků i závod psů plemene Rhodesian Ridgeback.

Sázkové kurzy Betino na 33. ročník Mercedes-Benz Velké slušovické steeplechase:
1,8:1 - Trezor
3,3:1 - Sokol
5:1 - Gauner Danon
5,5:1 - Sherardo
6:1 - Sztorm
8:1 - Ange Guardian
9:1 - Sorgenio
12:1 - Loire
15:1 - Rain Magna
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking