slusovice 28rijenDvě vítězství a jedno umístění získal letos ve Wroclavi šestiletý valach stáje Nýznerov SZTORM (Enjoy Plan), který v jediném letošním startu mimo Polsko, Ceně Vltavy při Velké pardubické, nedokončil dostih. Dnes stanul na startu posledního jedničkového dostihu sezóny, 33. Mercedes-Benz Velké slušovické steeplechase (5200 m, 300.000 Kč), v níž se vrátil na vítěznou cestu.


Délku za svěřencem Pavla Polese, v jehož sedle dosáhl svého zatím největšího úspěchu am.Pavel Složil mladší, doběhl Ange Guardian (Banyumanik) a třetí Sherardo (Security Risk). Favorizovaný Trezor dostih pro zranění nedokončil.

Závěrečný mítink slušovické sezóny hostil též nejdelší a nejkratší rovinový dostih roku. V nejkratším, Ceně Rabbit Trhový Štěpánov, a.s. (III.k., 900 m, 3+, 45.000 Kč), měl nejlepší start pětiletý CHEMIK (Bully Pulpit - Chicadee, In A Tiff), odchovanec Josefa Pšurného nyní hající barvy stáje Lokotrans, a výhodu rychlého startu a nejnižšího startovního čísla proměnil ve čtvrté životní vítězství. Nejdelší dostih sezóny, Cena hejtmana Zlínského kraje (III.k., 3+, 3900 m, 60.000 Kč), suverénně ovládl nejníže zatížený kůň v poli, tříletý valach PLAYSTARABAD (Look Honey - Play Bonita, Astarabad), z chovu svého trenéra Radka Holčáka, který pod ž. Vokálkovou zvítězil stylem zadrženě daleko. I další dvě místa za valachem stáje Monte Negro obsadili potomci uhynulého Look Honey (Sadler's Wells), konkrétně Polonaise a Rendetta.

Slušovice bývalý vždycky baštou koní českého chovu a platilo to i tentokrát. Vítězka úvodního dostihu, Ceny města Slušovice s podporou společnosti TNS SERVIS s.r.o. (IV.k., 3+, 2400 m, 35.000 Kč) CATHY PRINCESS (Security Risk - Cathy Dancer, Blueridge Dancer) napajedelského chovu sice proti sobě žádného importovaného soupeře neměla, ale hned následující vítěz, sedmiletý valach stáje a chovu K-K Metal, a.s. STINGER (Sholokhov - Stigma, House Rules) musel o vítězství v Ceně AGA Vlachovice, s.r.o. (III.k., 2400 m, 45.000 Kč) bojovat s francouzským ochovancem Oneginem (Orpen).     

Rok a půl po svém prvním a zatím jediném vítězství dosáhl druhého triumfu čtyřletý STORMICO (Stormy Jail - Sorah, House Rules) z chovu Hřebčna Napajedla, který pro stáj FVE - Relay JK Levín s přehledem vyhrá Cenu Grenier Packaging Slušovice, s.r.o. (IV.., 3+, 1600 m, 35.000 Kč).

Jediné klání dvouletých a zároveň nejdelší dostih pro dvouleté,  1800 metrů dlouhá Cena MPL Trading, s.r.o. (III.k., 2, 45.000 Kč) skončila raz-dva doběhem koní stáje Rabbit Trhový Štěpánov, z nichž více sil než Latigera (Egerton) měl RABBIT FOCUS (Intense Focus), zakoupený stájí jako roček na Tattersalls October Yearling Sale (Book 2) za 6.000 gns.

Třetí vítězství koně napajedelského chovu viděla závěrečná Cena Grenier Assistec, s.r.o. (IV.k., 3+, 1600 m, 35.000 Kč), v níž se po boji se Sheby Jail prosadil tříletý hnědák stáje www.honey-bunny.cz MONARCHO (Egerton - Mojito, Security Risk).

Ke splnění zpravodajské povinnosti nám již zbývá jen druhý překážkový dostih dne Cena SWS, a.s. (stch, 3800 m, 50.000 Kč), v níž svedli tuhý boj o vítězství První láska (Jape) s KSIEŽNOU VEGAS (Be My Chief) stáje Diament, která byla v cíli o nos dříve.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net