slusovice4V pondělí o státním svátku se naposledy letos otevřou brány slušovického závodiště. Dostihy Slušovice, o.s. tak uspořádají na zdejší dráze od 12 hodin třetí dostihový mítink, který kromě hlavního dostihu zaujme i nejkratším (900 m) i nejdelším (3900 m) rovinovým dostihem celé sezóny.


V srpnu musel pořadatel bohužel zrušit dostihový den pro špatné klimatické podmínky, ale rozhodně "nezahálel". Probíhala totiž rekonstrukce cílové věže, do které bude nyní nový vstup, a také překážek, kdy byly vyměněny jejich dřevěné trámy.

Poslední dostihový den letošní sezóny bude probíhat pod záštitou hejtmana Zlínského kraje  MVDr. Stanislava Mišáka a za podpory města Slušovice a Zlínského kraje.   Mezi devíti dostihy je hlavním bodem jedničková Velká slušovická steeplechase crosscountry - Cena hejtmana Zlínského kraje o 150.000 Kč na trati 5200 metrů. V devítihlavém poli bude preferovaný nedávno šestý z Gran Premio Merano Demon Magic (Jape), který se tak po více než třech letech znovu ukáže tuzemskému publiku.

Trenér Popelka sem vyšle letos dvakrát druhou v jedničkových steeplechase v Lysé nad Labem Godeu (Secret´n Classy), která svůj poslední start ve Velké ceně Netolic proměnila na dvoudélkové vítězství nad Shamanem, který pak zazářil v Poplerově memoriálu. Zajímavým účastníkem dostihu je kromě vítěze ze Světlé Hory Wild Dangera (Könistiger) i Frasini (Kahyasi), který měl smůlu v letošních kvalifikačních dostizích na Velkou pardubickou. A ze Slovenska přijede svěřenec Jaroslava Brečky Valiant (Law Society), často startující i v Pardubicích.

Výtečně je obsazena dvojková rovina Cena města Slušovice s přispěním Nadačního fondu Rozvoj dostihového sportu ve Slušovicích. Na start 900 metrů dlouhého dostihu se odvážil dvouletý kůň, kterým je reprezentant stáje DAR Inwin Spirit (Invincible Spirit), kterému budou poskytovat soupeři 4,5 až 6,5 kilogramů hmotnostní výhody. Startovní pole tvoří mj. Line Honey (Look Honey), vítěz posledních dvou startů Tulum (King´s Best), rychlé kolegyně Rabbit Dark Angel (Dark Angel) a Rabbit Kyllachy (Kyllachy), a také rekordman pražské dráhy na 1000 metrů Demon King (Denon).

Sázkové kurzy Betino na Velkou slušovickou steeplechase crosscountry - Cenu hejtmana Zlínského kraje:

Demon Magic - 1,6:1

Godea - 3,5:1

Wild danger - 4:1

Mlyn - 6:1

Catch Life - 7:1

Netty - 8:1

Frasini - 9:1

Sherson - 12:1

Valiant - 14:1

Sázkové kurzy Betino na Cenu města Slušovice s přispěním Nadačního fondu Rozvoj dostihového sportu ve Slušovicích:

Tulum - 2:1

Platba, Rabbit Dark Angel, Rabbit Kyllachy - 4:1

Line Honey, Sharp Brook - 6:1

Demon King - 8:1

Epoletta, Inwin Spirit - 10:1

(mze)

 

 

 

 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking