slusoviceOsm rovinových dostihů bylo přichystáno na letošní premiéru ve Slušovicích. V sedmi z nich se v sedle představil žokej Martin Laube, kterému se podařilo 4 dostihy vyhrát a v jednom skončit na druhém místě. Z trenérů byli nejúspěšnější Petr Juránek a Lenka Syslová, kteří oba připravili po dvou vítězích.


Program otevřeli dvouletí v Ceně společnosti MAMIAN, s.r.o. (III.k., 2, 1160 m, 45.000 Kč), mezi nimiž se lehce o 5 délek před soupeři prosadil Monjeu Third (Pop Rock - Rabbit Montjeu, Montjeu), třetí letošní a první dvouletý vítěz po Pop Rockovi, syn úspěšné Rabbit Montjeu. Hřebec je odchovancem Rabbitu Trhový Šěpánov jehož barvy hájí. Druhý skončil Michalangelo, hřebec z prvního českého ročníku bělouše Silver Whistle.

Ve Vzpomínkové ceně na pana Josefa Krále (IV.k., 3+, 1160m, 30.000 Kč) o krk před Majolica Maya zvítězil pětiletý napajedelský odchovanec v barvách stáje U krále Matyáše UH Sheby Jail (Stormy Jail - Sheba, Rainbows for Life), který po dvou letech získal své druhé vítězství.

Velmi solidně byla obsazená trojková Cena společnosti K-K Metal, a.s. (III.k., 1160 m, 45.000 Kč), v níž 62,5 kilogramy zatíženého Aprilia zdolal My Charlie Man (Myboycharlie) stáje KR Ostrava a.s., který loni i předloni absolvoval po jediném startu a letos ve Slušovicích debutoval.

Čtvrté vítězství kariéry získala v Ceně Lékáren Hanák (IV.k., 3+, 100 m, 30.000 Kč) šestiletá odchovankyně Ing. Pavla Vrby Čarodejka (Ray of Light - Čipka, Mys) běhající v barvách stáje Filip.

Tříletý Urbi Et Orbi (Observatory), který se po dvou startech v jedničkové společnosti vrátil do dostihů III. kategorie, vyhrál počátkem června trojku v Lysé a nyní přidal další ve Slušovicích, kde svěřenec trenérky Syslové po tuhém boji s Fantaggira Lady (Egerton) vyhrál hlavní dostih - Cenu hejtmana Zlínského kraje (III.k., 3, 1800 m, 45.000 Kč).

Druhý triumf stáji Rabbit Trhový Štěpánov a trenéru Juránkovi zajistila v Ceně města Slušovice (III.k., 1800 m, 45.000 Kč) po třetí v životě vítězná Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor), kterou stáj zakoupila jako odstávče na Tattersalls December Foal Sale v roce 2011 za 9.000 gns.

První životní vítězství ve Slušovicích v Ceně klempířství Jakuba (IV.k, 3, 2400 m, 30.000 Kč) získal tříletý polobratr Determinacje Duke (Needham's Fort), zakoupený Jaroslavem Votavou na Středoevropské držbě před dvěma lety za 95.000 Kč.

Odpoledne zakončil zadrženým 10 délkových vítězstvím v Ceně Dostihy Slušovice, o.s. (V.k., 2900 m, 20.000 Kč) pětiletý Sorgenio (Egerton - Sorgenia, Regulus), který naposledy vyhrál před 3 lety.              

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net