slusoviceDruhému letošnímu dostihovému dni ve Slušovicích vévodily dva sprintérské testy na 1160 metrů. Oba vyhráli koně trenérů, jejichž svěřenci dnes ukázali během celého mítinku dobrou připravenost. Mezi juniory v Ceně stáje Březová dominovala svěřenkyně trenéra Nieslanika Moon Shot, jenž před měsícem debutovala na francouzské dráze Saint - Cloud. V Ceně Zlínského kraje pro tříleté a starší koně po boji triumfoval matador Nyani Tomba před tříletým Easy Riderem, kterého trénuje právě Miroslav Nieslanik. "Tombův" trenér Tomáš Váňa jako jediný zaznamenal ve Slušovicích double, zatímco mezi jezdci se totéž povedlo ž. Vendule Korečkové a také mladému Francouzovi Antoine Subiasovi.


Prvním vrcholem mítinku byla Cena stáje Březová (2l., III. kat., 1160 m, 45.000 Kč) určená nejmladším dostihovým koním. V pětihlavém poli se postupně o tempo starali Sabaton (Ray Of Light), Farmeda (Midships) a Heli Jape (Age Of Jape), ale v cílové rovině přišli ke slovu zbývající dva účastníci dostihu. O krk dominovala MOON SHOT (Rajsaman) s Antoinem Subiasem před debutantem Celentanem (Dabirsim), který ztratil tři délky na startu. S téměř třídélkovým odstupem přihlížela jejich souboji Heli Jape. Vítězku trénuje Miroslav Nieslanik a hájí barvy stáje MUDr. Eva Nieslaniková.

Slušní sprinteři si dali dostaveníčko ve druhém magnetu dostihového dne, Ceně Zlínského kraje (3+, III. kat., 1160 m, 45.000 Kč). Na startu byli také dva zástupci klasického ročníku a jeden z nich, svěřenec trenéra Nieslanika Easy Rider (Dream Ahead) s nejnižší hmotností v poli, byl dlouho leaderem dostihu. V cílové rovině na něho zaútočili dva koně a jednomu z nich hnědák podlehl. Po více než roce dokázal zvítězit zástupce stáje Joly a svěřenec trenéra Tomáše Váni NYANI TOMBA (Excellent Art), který pod vedením žokejky Venduly Korečkové o krk dominoval nad tříletým konkurentem. Třetí příčku získal Poet´s Rock (Poet´s Voice). Jen o krk zpět bral čtvrté peníze matador Sharp Brook (Varadar) a tabulový doběh uzavřela Yordana (Egerton). Trenér Váňa zaznamenal letos celkově už 14. vítězství a dostal se na druhé místo v šampionátu trenérů na rovině. Žokej Vendula Korečková má stejný počet vítězství a drží si třetí místo v šampionátu.

Dostihové odpoledne na slušovické dráze otevřela proutěnkářská Cena D Plast, a.s. (5+, prout. překážky, IV. kat., 3900 m, 50.000 Kč). Z osmihlavého pole se do cíle dostihu podívala jen pětice koní. Vedoucí jezdec překážkového šampionátu Marcel Novák byl angažovaný do sedla svěřence trenéra Polese LETEGERTA (Egerton - Letní Bouře, House Rules). Tento reprezentant stáje TIPPLER GROUP s.r.o. měl zatím na svém kontě jedinou překážkovou zkušenost -  v květnu ve Wroclawi doběhl druhý ve steeplechase. Žokej Novák vedl Letegerta v kontaktu s vedoucími koňmi a do cílové roviny již vbíhal na prvním místě sledovaný dvěma soupeři. Nakonec o délku za sebou zanechal o sedm kilogramů méně zatíženou Sneženku (Yets). Na třetí místo se dostala Concord of Gracie (Rip Van Winkle). 

napajedla letegerto

O třetí vítězství v řadě za sebou usiloval v druhém překážkovém chodu odpoledne, Ceně města Slušovice (4l., prout. překážky, V. kat., 3300 m, 30.000 Kč) Giomár (Tiger Cafe), ale nakonec ho musel amatér Plšek v průběhu dostihu kvůli zranění zadržet. A zadrženi byli ještě další dva koně. Výtečný výkon podala v dostihu svěřenkyně trenéra Tomáše Váni FIFINKA (Arcano) stáje VB-Váňa, která pod taktovkou zkušeného žokeje Jiřího Kouska zvítězila už počátkem června v Mimoni. Dnes deklasovala čtyřletá hnědka nejbližšího ze soupeřů, kterým byla Libuška (Scater) o 15 délek. Třetí příčku získal se stejným odstupem Kerabush (Rock Of Gibraltar).

V Ceně pily Mika (3+, handicap V. kat., 2400 m, 15.000 Kč) se o tempo dlouho starala v sezóně 2015 na zdejší dráze dvakrát vítězná Cathy Princess (Security Risk), ale klisnino kralování šesti soupeřům skončilo na začátku cílové roviny. V ní se strhl souboj více koní o vítězství. Zvnějšku dráhy měla nakonec nejsilnější finiš tříletá GALEONA (Stormy Jail - Galantery, Tobougg), která pod vedením ž. Jiřího Palíka získala pro svého majitele a chovatele v jedné osobě pana Karlíka první životní vítězství o třičtvrtě délky před Camelai (Security Risk). Stejným rozdílem zaostala na třetím místě Savage (Beccari). Vítězku připravuje na zdejším závodišti trenér Jan Demele, která tak slaví letošní první vítězství. 

napajedla galeona

Další tříletá klisna Dapa (Bully Pulpit) si počínala výborně v následující Ceně Music Restaurace SUD (3+, handicap IV. kat., 2200 m, 30.000 Kč). Pod taktovkou ž. Zuzany Vokálkové se starala po většinu vytrvalecké trati o tempo. V cílové rovině na ni zaútočila podél bariéry o pět let starší, ale o sedm kilogramů méně zatížená, LEMESÍNA (Signe Divin - Lemes Gold, Java Gold) stáje LOKOTRANS Slovakia CZ, která dominovala o více než dvě délky. Na třetí místo přispěchal závěrem populární Sebastiano (Security Risk). Trenér MVDr. Petr Kantek si zásluhou Lemesíny letošní páté vítězství. Antoine Subias zaznamenal již osmé vítězství na našich drahách a patří do první desítky jezdců v šampionátu.

Nejdelším rovinovým dostihem mítinku byla Cena spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s. (3l., IV. kat., 3000 m, 30.000 Kč) a po taktice start - cíl ho ovládla dvojice ž. Zuzana Vokálková - RONALDO KING (Stormy Jail - Renaissance, High Extreme). Bratr někdejšího výborného sprintéra Renny Storma si počínal v supervytrvaleckém dostihu jako ryba ve vodě a v cíli měl náskok více než jedné délky na Olérona (Egerton). Pole dostihu se v posledním kole roztáhlo do dálky a třetí Kentucky Jack (Egeron) tak ztrácel na nejlepší v cíli nesčetné délky. Vítěze trénuje pro stáj K - K Metal, a.s. Radek Holčák, jenž připravil letos osmého vítěze dostihu. Jeho Ronaldo King navíc časem 3:27,39 vymazal z tabulky slušovických rekordů dva roky starý výkon klisny Fia Go (Tiger Cafe), který měl hodnotu 3:33,79.

napajedla ronaldoking

Sedmihlavému poli Ceny společnosti Služby města Slušovice (3+, IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč) dlouho kraloval pod taktovkou ž. Zuzany Vokálkové King´s Shilling (Bellamy Road), ke kterému se v cílové rovině přidal nejstarší účastník v poli desetiletý EXCHANGE (Kheleyf) Stajně Corinne ČR. Diváci viděli v závěru dostihu pěkný souboj dvou žen v sedle. Nakonec byla o krátkou hlavu úspěšnější ž. Vendula Korečková v sedle matadora připravovaného trenérem Popelky před King´s Shilingem. Medailové stupně doplnil třetí kůň nesoucí hmotnost 61,5 kilogramu Valmont Ohne (Look Honey).

Dostihový den ve Slušovicích uzavřela 20 minut před 14. hodinou Cena společnosti ČIBE, a.s. (3+, handicap V. kat., 1600 m, 15.000 Kč), kde se prosadil teprve potřetí v životě startující a letos teprve do sezóny vstupující čtyřletý valach MOLLYS BEST (Elusive City) zastupující stáj Filip a připravovaný trenérkou Kateřinou Berthier. Tmavý hnědák dominoval pod vedením ž. Pavlíny Filipové snadno o tři a půl délky před Santinem (Scyris). Třetí místo získal po finiši bělouš Lady´s Man (Midships).

Michaela Zemanová

Záznam dostihové dne zde 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net