slusoviceV sobotu se poprvé otevřou v letošní sezóně brány závodiště ve Slušovicích. Úvodním dostihem ve 14:00 bude Vzpomínková cena na Ing. Michala Pokorného, sekretáře JC ČR, a kromě ní se ještě odběhne dalších sedm rovinových dostihů včetně toho hlavního, Ceny hejtmana Zlínského kraje.


Celý dostihový den se koná pod záštitou hejtmana MVDr. Stanislava Mišáka.

V Ceně hejtmana Zlínského kraje na supervytrvalecké trati 2900 metrů se utká o co nejlepší výsledek jedenáct koní. Podle sázkových kurzů je předběžným favoritem dostihu dosud nevítězný a do dostihu dohlášený Baris (Beccari) stáje Ploskovice a trenéra Karla Germiče. Tmavý hnědák se chystá teprve ke svému čtvrtému životnímu startu a vždy se umístil. V posledním startu prokázal i své vytrvalecké schopnosti a přitom o místo porazil druhého favorita dostihu Songstera (Montjeu), který má i zkušenosti z jedničkových dostihů. Tentokrá ale Songster poskytuje Barisovi o 3,5 kilogramu nižší hmotnostní výhodu než při předešlém pražském startu.

S přihlédnutím k výsledkům na zdejší dráze (čtyři vítězství) by triumf nepřekvapil ani od svěřence trenéra Míčka Lardea (Varadar), který letos debutuje. Vedle Songstera druhý zástupce stáje Red Rebels v dostihu, šestiletý Netty (King Leon) se po půldruhém roce vrací na roviny, kde zaznamenal mj. vítězství v předzkoušce Rakouského derby, Vederemo-Rennen. Dlouhé tratě sedí i Sienitovi (Rainbows For Life), ten totiž své jediné vítězství zaznamenal na distanci 3400 metrů.

Rodokmenově velmi zajímavým koněm je teprve podruhé v životě startující čtyřletý Mybingo (Security Risk), bratr šampion dvouletka ze sezóny 2005 Mysterra. Přítomnost Jana Ráji v sedle svěřence trenérky Lenky Syslové by mohla znamenat, že i Mybingo něco umí...

 

Sázkové kurzy Betino na Cenu hejtmana Zlínského kraje: 

Baris - 2:1

Songster - 3:1

Lardeo - 4:1

Netty - 5:1

Sienit, Sonador - 6:1

Apasionata, Lukytta - 8:1

Mybingo - 10:1

Daci - 20:1

Toxic - 25:1

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net