BartosJŽokej Josef Bartoš nemá za sebou nejlepší měsíc - jak na českých drahách, tak v italském Meranu mu všechno nevycházelo podle představ. I tak ale do pardubických dostihů v sobotu půjde jako vedoucí muž českého překážkového šampionátu a jako takový si na východ Čech poveze přání, aby tuhle pozici v rámci možností upevnil.

Do Zlatého poháru má k dispozici favorita, a tak se těší právě na vrchol sobotního odpoledne.

Reprezentant stáje Charvátová Khalshani bude pro Bartoše letos prvním koněm, kterého pojede pro trenéra Čestmíra Olehlu. Tradiční trenérský konkurent Josefa Váni, u kterého Bartoš pracoval do konce loňského roku, obvykle využívá jezdeckých služeb Jaroslava Myšky, jenže ten má v dostihu koně své trenérské centrály. „Trenér Olehla mě oslovil letos už po několikáté v situaci, kdy „Myšák“ nemohl, ale já byl vždycky vázaný na jiné koně. Tentokrát to ale vyšlo, a jsem rád, že můžeme spolupracovat právě u Khalshaniho,“ pochvaluje si Josef Bartoš. „Určitě je to velmi kvalitní kůň a pro Zlatý pohár je to dobrá šance. Trenér Olehla má koně obvykle velmi dobře nachystané a do dostihu zřejmě půjdeme mezi favority. Nezbývá ale než se s touhle pozicí poprat,“ říká bojovně Josef Bartoš.


„Poslední pardubický mítink mi jezdecky dvakrát nevyšel a od té doby mám takové slabší období i v Itálii, bylo by právě načase na tom něco změnit,“
uvažuje žokej, který má na kontě i vítězství ve Velké pardubické. To shodou okolností získal v sedle Decent Fellowa, jenž startoval v barvách stáje Dr. Charvát. Khalshani je v majetku stáje Charvátová, která patří manželce Jiřího Charváta Dianě. „Vlastně se dá říct, že pro mě jde tak trochu o návrat do stejných barev. Vím, že Charvátovi měli zájem o mé angažování už několikrát a protože máme za sebou úspěšnou spolupráci, těším se, že bychom na ni mohli v sobotu navázat,“ dodává Bartoš.


synthPokud jde o samotného Khalshaniho, Bartoš jej dosud u nás i v Itálii na trati dostihů potkával především jako soupeře. „V dostizích jsem si ho ale nějak speciálně nehlídal,obvykle si dáváte pozor na všechny soupeře a nesoustředíte se na jednoho speciálního. Vím o něm, že to je určitě kvalitní kůň, který se v průběhu dostihu rád drží na pozici. Pokud jde ale o taktiku pro Zlatý pohár, určitě se spolehnu na to, co mi před startem řekne pan Olehla a pojedu koně podle jeho pokynů. Své koně má dokonale přečtené a ví nejlíp, co jim bude vyhovovat,“ soudí Josef Bartoš ohledně taktiky, kterou by měl pro sobotní událost odpoledne zvolit.


Ze soupeřů mu samozřejmě padl na startovní listině do oka Taro, kterého zná ještě z působení u Josefa Váni. „Je to kůň s dobrou rovinovou třídou, klasický vítěz, ke kterému musíme mít respekt. I Taro se ale dá porazit, musím se především soustředit na nás a na to, abych s Khalshanim odvedl co nejlepší práci,“ konstatuje Josef Bartoš, který si brousí zuby na Zlatý pohár. Rád by ale přidal v průběhu odpoledne i další úspěchy. „Mám tam několik koní, kteří by mohli mít šanci, musím ale odvést maximum, pak se snad může dostavit úspěch,“ dodává vedoucí jezdec českého překážkového šampionátu Josef Bartoš.

Autor: Petr Guth

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking