sluovice zemanDen Františka Čuby, za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana, proběhl včera na slušovickém závodišti. Dva z pěti dostihů mítinku vyhráli svěřenci domácího trenéra Jana Demeleho, který tak zaznamenal nejúspěšnější den letošní sezóny.


V hlavním dostihu dne, Memoriálu Josefa Čuby s podporou společností DRFG, a.s. a Rovina a.s. (stch, I.k., 3800 m, 130.000 Kč) se stylem zadrženě 9 prosadila čtyřletá Delight My Fire (Way of Light) stáje U krále Matyáše, UH, která po srpnovém úspěchu v Pardubicích získala druhý životní triumf. V sedle svěřenkyně trenérky Skráškové byl ž. Lukáš Matuský.

Druhý překážkový dostih dne, trojkovou Cenu Ministerstva zemědělství pod záštitou Ing. Mariana Jurečky (stch, 3200 m, 50.000 Kč) získal svěřenec trenéra Olehly Betpak Dala (Shamardal), Dr. Charváta, pro něhož to bylo první vítězství ve steeplechase.

V úvodu zmiňovaný trenér Demele se radoval hned v úvodním dostihu, Dostihu k 33. výročí dostihové dráhy Františka Čuby s podporou společností WILK s.r.o. a ASECO CENTRAL EUROPE (III.k., 3+, 1160 m, 50.000 Kč)  s šestiletým valachem Sharp Brook (Varadar - Sharmona, Dara Monarch) z chovu Lucie Bittnerové, majitelky stáje Latén a pak v závěrečné Ceně Servisní pojišťovny a.s. (IV.k., 3+, 2900 m, 30.000 Kč), kterou jistě vyhrál tříletý Valtz (Tiger Cafe - Venturia, Exit To Nowhere) z chovu Ing. Václava Kozla v barvách stáje www.honey-bunny.cz. První životní vítězství získal v Ceně portálu Slevíci.cz (III.k., 3+, 2200 m, 50.000 Kč) čtyřletý Onegin (Orpen) trenéra Štěpánka stáje AG.  

foto Roman Buček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net