slusovice 22bHorké slušovické odpoledne, během něhož Dostihová komise kvůli extrémnímu vedru povolila zvýšení vah o 0,5 kg kvůli dodržování pitného režimu, nejlépe vyšlo žokejce Jiřině Andrésové, která dosáhla hattricku, prvního ve své jezdecké kariéře, kterým se posunula na čelo průběžného šampionátu jezdců Lázně Poděbrady Cupu. Na moravském závodišti pokračoval druhým dostihem seriál překážkových klání pod patronací senátora Tomáše Holáně.


První rovinový dostih dne, Cena společnosti D Plast a.s. (III.k., 1100 m) pro dvouleté, ve kterém bojovalo pět koní ze dvou tréninkových centrál, vyhrála CELESTINE (z Celeste po Ryan) z DS U krále Matyáše UH, která se tak stala prvním vítězem po německém šampiónu dvouletých Limariovi (Areion). V sedle svěřenkyně Radima Bodláka z chovu IK Art s.r.o. odstartovala svou cestu za hattrickem Jiřina Andrésová. Pokračovala hned v následující Ceně spolku Dostihy Slušovice, z.s. (IV.k., 1100 m), kterou jistě vyhrála v sedle pětileté JUVANY (Amadeus Wolf) z DS Helen trenérky Berthierové a završila s pětiletým FLY AMICO (Amico Fritz) v Ceně společnosti VESIBA s.r.o. s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s. (III.k., 2200 m).

NN22 flyamico

Fly Amico hájí barvy stáje www.piruch.cz a je připravován Jozefem Piruchem, jemuž též horké slušovické odpoledne vyšlo na výbornou. Jím připravovaná TASMÍNA (Chardonney Tcheque - Tanita, Blueridge Dancer), pátá z loňského slovenského St. Leger, získala v úvodních proutěnkách Ceně Syndikátu 2020 - Piruch s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s. (IV.k., 3600 m) s Pavlem Kašným v sedle první překážkové vítězství. Ve druhých proutěnkách Ceně společnosti Tipsport (IV.k., 3200 m) proměnil kariérní debut v lehké vítězství svěřenec Pavla Tůmy WOODEN INDIAN (Hunter's Light) ze stáje Sendy Kovy Ostrava někdejšího trenéra Jiřího Uhla s am. Terezou Polesnou v sedle.

NN22 tasmina

Druhý dostih steeplechase seriálu Cena senátora Ing. Tomáše Holáně (IV.k., 3800 m) přilákal jen čtyři účastníky, z nichž měl nejvíce sil dosud nezvítězivší pětiletý YANK (Pop Rock - Yokyra, Rainbows for Life) z vlastního chovu Quartisu - Zámecký vrch, připravovaný Stanislavem Popelkou a vedený Janem Odložilem.

NN22 renasi

Den před Českým derby si do Slušovic odskočil Jaromír Šafář, který vedle dvou druhých míst (a také sankce 500 Kč za křižování) si z Moravy odvezl i jedno vítězství v sedle tříletého valacha stáje Cardboard COPPER SCAPE (Cityscape) z lotu Zdeňka Seménky, s nímž vyhrál Cenu slovenských přátel slušovického závodiště s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s. (hdcp V.k., 2200 m). S prázdnou ze Slušovic neodjel ani Šafářův současný zaměstnavatel Radek Holčák, jehož svěřenec RENASI (The Bogberry - Renessie, Stormy Jail) z chovu Hřebčína Napajedla proměnil svou steeplechase premiéru v Ceně společnosti TVD - Technická výroba a.s. s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s. (V.k., 3800 m) v jisté vítězství. Účastníka předloňského derby, reprezentujícího Stáj Mikon, vedl Lukáš Matuský. (miv)

NN22 copperscape    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net