Andresova jirina2Šance, že by se letos poprvé v tuzemské historii stala šampiónem profesionálních jezdců žena, se po sobotním mítinku ve Slušovicích zdvojnásobila. K Vendule Korečkové, dosud vládnoucí Lázně Poděbrady Cupu, se  slušovickým hattrickem připojila Jiřina Andrésová a tak průběžnému pořadí nyní vládnou už ženy dvě. Obě dosud získaly 19 vítězství, zatímco nejlepší z mužů Milan Zatloukal má na svém kontě 17 prvních míst a čtvrtý Petr Foret ještě o tři vítězství méně.

Cestu k šanci na získání titulu otevřela Jiřina Andrésová ve třetím dostihu Ceně hejtmana Zlínského kraje (III.k., 1600 m) pro dvouleté v sedle hnědáka stáje Vocetka FRENCH SURFER (French Fifteen). Jako odstávče za 1000 € zakoupený svěřenec Jany Novákové využil zkušenosti z předešlého startu a o krk porazil debutujícího Paris od Tai Chi (Tai Chi). Hned v následujícím handicapu Ceně společnosti D Plast (III.k., 1800 m) uspěla v sedle pětiletého FLY AMICA (Amico Fritz) Jozefa Pirucha, s nímž už ve Slušovicích triumfovala v červnu a i třetí vítězství mohlo vzbuzovat pocit déja vu, protože s JUVANOU (Amadeus Wolf), kterou dovedla k vítězství v Ceně společnosti Tipsport (III.k., 1100 m), také vyhrála během červnového mítinku.

NN22 flyamico2

Čtvrtý rovinový dostih dne Cenu místní organizace SPD (hdcp IV.k., 2200 m), v němž šanci na čtvrté vítězství zmařilo škrtnutí jejího Azdara (Authorized), lehce ovládla poprvé vítězná RABBIT RULER (Ruler of the World) s Jaromírem Šafářem v barvách Rabbitu Trhový Štěpánov a přípravě Jana Havlíčka.

Velkým překvapením skončil hlavní chod překážkového programu Cena senátora Ing. Tomáše Holáně - 3. dostih seriálu (stch cc III.k., 4200 m), v němž uspěl největší outsider v poli čtyřletý dosud nezvítězivší hnědák dostihové stáje Ponytrans CENNÝ MONARCHO (Age of Jape - Cenná Panenka, Laroche) trenérky Petříkové s Adamem Čmielem. Age of Jape byl blízko vítězství i v druhém krosu dne Vzpomínce na MVDR. Hrbáčka a MVDr. Černockého, ale syn Medi Jape nakonec v cílové rovině o krk podlehl zkušenějšímu LETEGERTOVI (Egerton - Letní Bouře, House Rules) stáje Tippler Group s.r.o. v sedle s žokejem Marcelem Novákem, kterého připravuje Pavel Poles

NN22 letegerto2

Součástí programu byly i dvoje proutěnky. Úvodní Cenu společnosti Jezdecké potřeby Mon Cheval s.r.o. (III.k., 3600 m) vyhrála čtyřletá QUENTY (Chardonney Tcheque - Queen Barbara, Traditionally) z lotu dnes dvakrát úspěšného trenéra Pirucha, která pro stáj Syndikát 2020 v květnu na tamní dráze vyhrála rovinu na 2200 metrů a po červnovém překážkovém debutu proměnila druhý start na proutěnkách v první vítězství. V sedle vítězky byl Ján Mach.

Těsně o krátkou hlavu poraženou Kurierku (Farhh) vedla am. Tereza Polesná, která si vše vynahradila hned v následujících proutěnkách pro tříleté Ceně společnosti Průmyslové podlahy Plaček, s.r.o. a společnosti Pila Surý, s.r.o. (IV.k., 3400 m) s favorizovaným WOODEN INDIAN (Hunter's Light), vítězem červnových slušovických proutěnek a nyní ve dvou startech neporaženým. Valach, před rokem prodaný v Deauville za pouhých tisíc eur, běhá v barvách stáje Sendy Kovy Ostrava a trénuje jej Pavel Tůma. (miv)