brno 5Druhý letošní dostihový den na brněnském závodišti se odehraje již tuto sobotu od 13:30 hodin, kdy se uskuteční první letošní dostih dvouletých. Devítipoložkový program vyvrcholí dvěma dostihy třetí kategorie. V rovinové Letní moravské míli - Ceně firmy MEWOTECH CZ - z fondu PODPORA 2017 je sedm startujících. O jednoho účastníka více bude mít Letní brněnská steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s.r.o. 

Ve startovních listinách dostihů totiž nechybí vítězové jarních edicí dostihů Quaff a Tripolis. Součástí odpoledne také je doprovodný program včetně dostihu poníků, dostihu neregistrovaných koní a diváci budou moci shlédnout i dostih parašutistů.

V Letní moravské míli - Ceně firmy MEWOTECH CZ - z fondu PODPORA 2017 o 45.000 korun by se teoreticky mohl opakovat souboj z Jarní míle - tedy vítězné svěřenkyně Martina Bělky Quaff (Big Shuffle) a druhé Ultimy (Two-Twenty-Two). Vítězka ale minule poskytovala Ultimě devítikilogramovou hmotnostní výhodu a tentokrát to budou jen čtyři kilogramy. Mezi zmíněné klisny a další dva koně na tabuli z Jarní moravské míle, tedy Stingera a Zoraya Lunu (Electric Beat) se "přimíchají" tři noví soupeři. Nejvážnějším z nich je Honzik (Orpen), který se pod vedením trenérky Ing. Havlíčkové vrátil na dráhu 1. května v Lysé nad Labem po dvouleté pauze vítězstvím. Bez nadějí v dostihu určitě není ani Step Star (High Extreme), která si v březnu počínala dobře v Dortmundu a minule na domácí dráze doběhla čtvrtá za jedničkovými Tamarind Covem, Montjeu Thirdem a Nyani Tombou. Posledním nováčkem v poli moravské míle je čtyřletý Sacamiro (Camill), který bude startovat teprve potřetí v životě. Při současné formě koní z Velkých Karlovic by nepřekvapil úspěch od svěřence Radka Holčáka Stingera (Sholokhov), který tentokrát ponese v dostihu o tři kilogramy méně.

Dobře je rovněž obsazený překážkový vrchol mítinku, Letní brněnská steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s.r.o. na 4100 metrů o 80.000 Kč. Obhajovat vítězství z Jarní moravské steeplechase bude zástupce DS Malá Morávka Tripolis (Varadar), který minule dominoval o téměř dvě délky a v sedle bude mít opět Jan Odložila. Tripolis narazí ale tentokrát na velkého soupeře. Sorgenio (Egerton) se v jedničkové Velikonoční ceně v Lysé nad Labem vrátil na dráhu po osmi měsících třetím místem v dobře obsazeném dostihu.  Je tu ale také druhý z Jarní brněnské steeplechase Stefan (Ray Of Light) a rovněž forma minule čtvrté  Finés (Kingsalsa) stáje Vymazal mohla jít nahoru. Ze slovenské Carry the Glory (Pop Rock) minule jezdec spadl, ale určitě jí nebude radno podceńovat, protože dvě steeplechase předtím dokázala vyhrát.  Médium (Magnus) a bělka Adana (Enjoy Plan) budou čekat na zaváhání soupeřů.

Honzik CenaJezdectvi
Koněm s velmi úspěšnou minulostí na startu Letní moravské míle - Ceny firmy MEWOTECH CZ - z fondu PODPORA 2017 je šestiletý Honzik. Před třemi roky dokázal pro svého bývalého majitele, DS Pegas, zvítězit v mostecké Ceně Jezdectví - viz znímek Petra Gutha. Trenérka Zdena Havlíčková ho před třemi týdny úspěšně vrátila na dráhu a v Brně bude patřit k favoritům hlavního rovinového dostihu. V jeho sedle bude žokej Jaromí Šafář 

Z rámcového programu je zajímavá zkouška určená pouze tříletým koním. Dostih s názvem Cena Autodoprava VLČEK a BLANENŠTÍ ŽIVNOSTNÍCI absolvuje šestice koní, z nichž se minule na zdejší dráze dařilo Scrapperovi (Tiger Cafe), Francisce (Ray of Light) a Sauvoir Absolu (Pouvoir Absolu), kteří v tomto pořadí proběhli cílem obdobného dostihu, který ovládla Princess Ryana.

Úvod mítinku obstará Cena DELIGHT MY FIRE, kde letos poprvé uvidíme v akci zástupce nejmladšího dostihového ročníku. Budou sice na startu jen čtyři, ale všichni jsou něčím zajímaví. Trenér Bodlák vyšle do dostihu představitelku prvního ročníku potomstva plemeníka Mikhaila Glinky Slivku, která je prvním "hříbětem" vítězky na proutěných překážkách Sun of Gracie (Ivan Denisovich). A jeho druhým svěřencem v dostihu bude vnučka skvělé Nory Jeane Mambo (Bully Pulpit), jejímž chovatelem a spolumajitelem je pořadatel brněnských dostihů Josef Vymazal. Další startující, klisna  Dark Alighieri (Durante Alighieri), zastupuje chov Rabbitu Trhový Štěpánov a je první počinem v chovu páté z Jarní ceny klisen Rabbit Dark Angel (Dark Angel). Jediným hřebcem na startu bude Palmír, který je synem Darsalama a trénuje ho Stanislav Popelka.

Michaela Zemanová 

Brno DP2


   
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking