Kolesa2Definitivní tečku za letošní českou dostihovou sezónou udělá sobotní dostihový den na závodišti v Kolesách, kde se odběhne pět překážkových dostihů a čtyři rovinové. O dostihy byl mezi majiteli a trenéry velký zájem, většina dostihů má dvouciferný počet startujících. Start prvního dostihu bude již v 11:30 hod.

Vrcholem odpoledne bude čtyřkilometrová steeplechase cross country Cena společnosti Charvát Group o 80.000 korun. Spravit chuť za letošní smůlu v dostizích by si mohl reprezentant stáje Wrbna Racing Pareto (Ready for Life), který bohužel Velkou nedokončil a tak jeho nejlepším výsledkem z letošní sezóny je páté místo z Memoriálu Evy Palyzové v Lysé nad Labem. V Paretově sedle bude poprvé zkušený Pavel Kašný.

Třetí z Ceny Vltavy v sezóně 2014 Wild Danger (Könistiger) startoval letos dvakrát a po 13. místu v první kvalifikaci na Velkou pardubickou již nestartoval, takže se vrací na dráhu po bezmála šesti měsících. Při plném výkonu určitě patří do boje o stupeň vítězů, stejně jako Lingarry a před týdnem startující Cross Ice. Klisna Lingarry (Ballingarry) hájící barvy domací stáje Vasury Kolesa se letos po dvouleté pauze vrátila do světa dostihů a kromě čtyřkového vítězství v Pardubicích obsadila předposlední místo v Ceně Labě, kterou ovládl Hegnus.

Cross Ice (Montjeu) pokud letos dokončil dostih, tak skončil nejhůře druhý. Jednalo se sice o dostihy čtvrté kategorie, ale nezanedbatelný je fakt, že v červenci zvítězil i na zdejším závodišti na stejné délce trati. Spolehlivost doporučuje druhého zástupce trenérky Sůrové a reprezentanta stáje Estrella Ready For Smilea (Rainbows For Life), kterému se letos docela dařilo v Pardubicích. Před dvěma týdny doběhl šestý v dobře obsazeném dvojkovém dostihu v Pardubicích.

Pareto

Desetiletý Frasini (Kahyasi) měl výtečnou sezónu v roce 2012, kdy vyhrál třikrát. Poslední tři sezóny startoval často v nejlepší společnosti, ale bez velkého úspěchu. Po třech letech se vrací do dostihu třetí kategorie a jeho šance tím vzrůstají. Woody (Tiger Cafe) disponuje dobrou aktuální formou, před dvěma týdny dosáhl svého největšího překážkového výsledku. V Pardubicích doběhl druhý za Turf Finchem.  Milerytovi (Snow Kid) se také nejvíce dařilo 24. října v Pardubicích. Na druhém místě ztrácel na vítězného Al Bustana dvě a čtvrt délky.

Liberty Son (Miesque´s Son) byl poslední tři roky menežovaný hlavně do Pardubic, a na menší dráze může překvapit. Lord Jagmin (Magnus) podal dobrý výkon 24. října v Pardubicích, ale o více než tři délky zaostal za svým dnešním soupeřem Woodym.

Koleského mítinku se také zúčastní několik bývalých výtečných rovinových koní, kteří přešli na překážky. Vítěz tří jedničkových vytrvaleckých dostihů Mister Westminster (Hurricane Run) by mohl navázat na své jarní pardubické vítězství v Ceně společnosti Temposervis CZ a.s. Praha, kde bude mít sedm soupeřů.

Derby-vítěz Mister Aviation (Montjeu) a jeden z nejlepších dvouletků sezóny 2013 Buonarroti (New Approach) se utkají Ceně společnosti Plzeňský Prazdroj a.s., proutěných překážkách páté kategorie. Mister Aviation dokázal vyhrát proutěnkářský dostih na zdejším závodišti loni v červenci, letos se mu ale tolik nedaří.

Vítěz Gerschova memoriálu Buonarroti se vrátil po roční přestávce do dostihového provozu koncem září v Karlových Varech, kde doběhl devátý z 11 koní. Oběma by měl být v sobotu největším soupeřem Thirteen Diamonds (Diamond Green), který při obou svých startech na překážkách doběhl třetí.