LysaTuto sobotu se rozloučí s letošní dostihovou sezónou závodiště v Lysé nad Labem. Jan Palyza se svým týmem připravuje již šestý dostihový den, který bude čítat šest rovin, dva překážkové dostihy a také dostihy poníků. Vrcholem odpoledne je dvojkový dostih na 1300 metrů, který je velmi dobře obsazený.


Na startu hlavní jízdy v Lysé nad Labem se totiž sejde několik koní bojujících často v první kategorii. Po osmém místě v Leram European Jockey´s Cup Million sem míří reprezentant stáje Joly Nyani Tomba (Excellent Art), který je navíc na zdejším závodišti doma, podobně jako Reggie (Varadar), která při svých posledních dvou vystoupeních měla velmi blízko k prvenství. A před rokem tu v podobném dostihu byla druhá blízko vítězi.

Necelý týden po velmi snadném vítězství na brněnské dráze v Podzimní moravské míli je stavěný do role favorita Majestic Power (Silvano), umístěný v Severočeské ceně a Velké ceně BBAG. Velmi dobrou sezónu má Charhizard (Two-Twenty-Two), který v neděli dominoval v Bratislavě na sprintérské trati, kde o krk udolal právě Reggie. V již zmíněné Severočeské ceně dokázal Majestic Powera porazit.

Také Hello Hobby (Itense Focus) se objevil na European Jockey´s Cup Sprint, kde sice doběhl poslední, a to 8 délek za vítězným Prince Orpenem, ale samozřejmě soupeři v tomto dostihu byli vyšších kvalit, než ti, se kterými bude měřit síly v Lysé nad Labem.

Majestic Power
FOTO: Sázkovým favoritem hlavního dostihu v Lysé nad Labem je svěřenec trenéra Petrlíka Majestic Power, který v neděli velmi snadno zvítězil v Brně

Třikrát letos dokázal dominovat El Camino (Bertolini), z toho jednou právě na zdejší dráze -počátkem června ve čtyřkovém dostihu na kilometr. Další kůň trénovaný v Lysé nad Labem Hard Fighter (Tiger Cafe) vyhrál na domácí dráze letos dvakrát. Jednalo se sice o dostihy čtvrté kategorie, ale vždy na trati 1300 metrů.

Velmi zajímavé jsou také oba trojkové dostihy. Na trati 1700 metrů změří síly devět tříletých a starších koní, mezi kterými je například třetí z Tattersalls Mile a minulý vítěz na zdejší dráze Win Front (War Fornt), účastníci klasických dostihů Mondego Bay (Egerton) a Qualiflyer (Bear King) a také  nestárnoucí Duplo (Sorbie Tower).

Dostih dvouletých koní na 1600 metrů má ve svém středu tři debutanty. Jedenáct koní se tedy již na dráze představilo a žádný z nich se zatím neprosadil na placené umístění. Favorit dostihu se tedy hledá velmi obtížně. Na domácí dráze by mohli uspět Rumpl Cimpr Campr (Makfi), Pale Martini (Kandahar Run) a Holger (Lord Shanakil), zlepšení čekáme také od Best Bet (Egerton) a Ravielly (Pop Rock).

Závěrečné dostihové odpoledne na závodišti v Lysé nad Labem začíná ve 13:30 hodin.

Sázkové kurzy Betino na 6. dostih:
2,25:1 - Majestic Power
3,5:1 - Charhizard
4:1 - Nyani Tomba
5:1 - Hello Hobby
6:1 - Reggie
8:1 - Hard Fighter, El Camino
(mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net