mimonPo šesti týdnech se v sobotu vrátí dostihy na závodiště v Mimoni. Zájem o účast v nich byl velký, třikrát totiž bylo dosaženo maximálního počtu startujících. Úvodní z devíti dostihů začíná v 13:30 hod. Prvních pět zkoušek je rovinových a druhou půlku programu tvoří překážkové dostihy. Hlavnín chodem je vytrvalecká Cena firmy MAESTOSO Luna s desítkou startujících na čele s minule v obdobném dostihu druhou Allanis, na zdejší dráze neporaženým J´En Reve Deja a také poprvé letos startující Fangorií, mj. umístěnou v polském Oaks. 


Vrcholem dubnového mítinku byla trojková Cena firmy MAESTOSO Luna a dostih se stejným názvem a propozicí je vrcholem mimoňského odpoledne i tentokrát, jen s tím rozdílem, že je dostih o 200 metrů kratší. Na trati 2400 metrů se utká desítka koní. Mezi nimi má dobré šance matadorka Allanis (Catcher in the Rye), v dubnu na zdejší dráze druhá. V jejím sedle bude opět Vendula Korečková a ponese ještě o půl kilogramu méně než minule.

Bezesporu kvalitní klisnou je Fangoria (Belenus). Pátá z polského Oaks a čtvrtá z Nagrody Konstelacji vstupuje do sezóny a na jejím hřbetě bude am. Sikorová, která si minulý týden odbyla v Mostě druhým místem jezdeckou premiéru. J´En Reve Deja (Fairly Ransom) poslední dva starty odmítl do dostihu odstartovat, ale vrací se na dráhu, kde v sezóně 2015 dvakrát vyhrál. Výborně se letos daří Kadmenovi (Normen), který letos dvakrát nenašel přemožitele. Jedno z vítězství se odehrálo v dubnu právě v Mimoni a dokonce na stejné délce trati.

Počítat se musí také s Roonym (Rainbows For Life), který dokázal už letos podobný dostih vyhrát v Chuchli a nese přijatelnou hmotnost. Šance má rovněž 55,5 kilogramy zatížená Tialine (Martaline). Fabraynovi (Ryan) se v minulosti na zdejší dráze docela dařilo. Jeho bývalý tréninkový kolega Rumpl Cimpr Campr (Makfi) je výrazně více zatížený než jeho soupeři - 63,5 kilogramy a podle svého jediného letošního startu se zdají být jeho šance uspět v Mimoni malé.
 
Zabodovat ale může při svém čtvrtém letošním startu Quest Royal (Glavalcour). V dubnu v Mimoni bojoval o vítězství s Kadmenem a před třemi týdny byl šestý v Drážďanech, přičemž nebyl daleko za vítězem. Ponese v dostihu příznivou hmotnost 52 kilogramy. Po 13 měsících se vrací do Mimoně loňská vítězka dostihu na 2400 metrů Fatyma (Ryan). Starší sestra již zmíněného Fabryana má také nízkou hmotnost.

O dostihy v Mimoni byl velký zájem a dokonce ve třech z nich uvidíme maximální počet 12 koní na dráze a další rovinový dostih bude mít 11 účastníků. V maximálně naplněné Ceně holelu VALAŠKA na 2000 metrů se mj. střetnou letošní vítězky na zdejší dráze Čamilla (Camill) a Sonyatta (Egerton). Prvně jmenovaná klisna má ale mamutí zátěž 64,5 kilogramy, zatímco letos ve dvou startech neporažená Sonyatta (Egerton) ponese o 6,5 kilogramy méně. Vyhrát již letos dokázali v Brně Zairo (Rosensturm) a Heure (Scyris).

Cena firmy MPL STAVEBNINY na trati 1800 metrů je určena tříletým nezvítězivším koním. V poli najdeme například účastnici Jarní ceny klisen Sexy Princess (Blue Coral), v Praze o vítězství bojujícího Lemiena (Midships) a také rovněž nedávno ve Velké Chuchli druhého Morgana (Durante Alighieri). Oba posledně jmenovaní mají oproti soupeřů trochu vyšší hmoptnost - 61 kilogramy.

Z překážkového programu je nejzajímavější steeplechase Cena Libereckého kraje na 3600 metrů. V podobném dostihu minule bojoval o vítězství senior pole Elegant Devil (Devil Peek River) a při své spolehlivosti o něho může usilovat znovu. Při navázání na loňské výkony patří do boje o přední místa další zkušený překážkář Rabbit Librettist (Librettist). Malé dráhy svědčí Takeele (Varadar) a zajímavým koněm je také Machiavelli (Day Dreamer), který při svém posledním startu (a v sezóně 2016 jediném) doběhl druhý  v Kolesách. (mze) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net