mimon dostihyTento týden se sice nekonají dostihy ve Velké Chuchli, ale ani na Velikonoce si turfmané nemusejí dostihy odpírat. Uskuteční se totiž dva mítinky na menších drahách. Už v neděli ve 13:30 hod vstoupí do sezóny závodiště v Mimoni. Pořadatelé připravili osm dostihů a také dostih pro neregistrované koně. 

První polovinu mítinku obstarají rovinové dostihy a po hlavním chodu, Ceně firmy MAESTOSO Luna na 2600 metrů bude následovat blok čtyř překážkových dostihů.

Hlavní dostih, handicap třetí kategorie na 2600 metrů o 45.000 Kč, Cena firmy MAESTOSO Luna, je solidně obsazený.  Velké šance určitě má téměř domácí Solini (Paolini), který po skončení loňské sezóny ještě dvakrát startoval v Německu a jednou se umístil. Osmiletý svěřenec trenéra Filipa Neuberga téměř dva roky nevyhrál a to by se mohlo v sobotu změnit. Třída rozhodně nechybí reprezentantvi stáje Orling Charrosovi (Rosensturm), který při svém posledním vítězném startu dominoval v Karlovarské dvojnásobné míli. 

Nejvyšší hmotnost v poli 62 kilogramy ponese Alegoria (Pop Rock). Tedy velmi spolehlivá klisna, která jen dvakrát v kariéře byla mimo dotovaná místa a umí nosit hmotnost okolo 60 kilogramů. Nejstarší účastnicí dostihu je svěřenkyně trenéra Zobala Allanis (Catcher in the Rye), která loni na závěr sezóny zvítězila v Kolesách. Ponese druhou nejnižší hmotnost v poli 54 kilogramy. Dušan Andrés, letos první rok působící v roli trenéra, posílá na start Noble Foxe (Generous), který se dvě sezony již věnoval překážkám, ale poslední dva starty se vrátil na roviny. Ve Slušovicích na 3200 metrů snadno vyhrál, ale v Ceně prezidenta republiky skončil poslední.

Zobal Allanis
Jedním z účastníků hlavního dostihu v Mimoni je reprezentnatka stáje Luka-Vedral Allanis. Klisnu povede ž. Vendula Korečková, která byla v jejím sedle i při vítězství na závěr sezóny 2016 v Kolesách

Šance má také Lord Beccari (Beccari), loni dvakrát vítězný. Jeden triumf se odehrál právě na závodišti v Mimoni a to může být jeho velká výhoda, protože soupeři nemají většinou ze zdejší dráhou zkušenosti. Trenérka Hana Kabelková poprvé vyšle na start Nowitku (Signe Divin) nesoucí nejnižší hmotnost v poli 53 kilogramy. Trať dostihu by měla také vyhovovat Tialine (Martaline), která loni v Kolesách na 2900 metrů doběhla druhá za Allanis.

Zajímavě je také obsazena Cena hotelu VALAŠKA na 2400 metrů o 30.000 Kč. S mamutí hmotností 65,5 kilogramy se musí vypořádat svěřenec trenéra Tomáše Hurta Best Box (Two-Twenty-Two), zatímco nejméně zatížený Wimbledon (Ryan) ponese o více než 15 kilogramů méně. V 1800 metrů dlouhé Ceně firmy MPL Stavebniny je na startu také někdejší vítězka Ceny trojročných kobýl Tetrarose (Arch), která se po sezóně přestěhovala do tréninkového střediska rodiny Kubových a odbude si premiéru za stáj Spedica Logistic s.r.o. Výhodu rozběhanosti má Santino (Scyris), kterému se na menších drahách obvykle daří.

Z překážkového programu vybíráme čtyřkovou Cenu Libereckého kraje na 3600 metrů o 50.000 Kč. Třináctiletý Elegant Devil (Devil River Peek) bude čelit náporu mladších soupeřů včetně čtvrtého z loňské Prvomájové steeplechase Amerického sna (Ray of Light), rovněž čtvrté z Ceny Vltavy Valencie Sky (Scyris) nebo vítězky z Mimoně Dobby (Look Honey). (mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking