Most3V sobotu se na mosteckém hipodromu otevřou brány již 17. sezóny. Její start je atraktivní, dobře jsou totiž obsazeny oba hlavní dostihy. Zvláště utkání Mister Westminstera a Omnibuse se skvělými čtyřnohými dámami v Memoriálu Vlastimila Smolíka je lahůdkou odpoledne.


Manželka prezidenta Ivana Zemanová se letos nemohla úvodního mítinku sezóny zúčastnit, a tak čestnou cenu vítězům Memoriálu Vlastimila Smolíka – Jarní ceny města Mostu bude předávat JUDr. Hana Jeníčková, náměstkyně a statutární zástupkyně primátora města Mostu. I přes početně průměrné pole je dostih nadmíru přitažlivý. Nechybí totiž v něm vítěz posledních dvou edicí dostihu Omnibus (Da Xian), se kterým se pokusí Jan Rája uspět i do třetice. Silným soupeřem mu bude Mister Westminster (Hurricane Run), který v klasických dostizích nedokázal ukázat vše, co v něm je, ale na podzim proti starším vytrvalcům ukázal ve Velké ceně českého turfu a „prezidentovi“ velkou sílu. 

Zajímavostí úvodního mosteckého hlavního dostihu je početní převaha klisen. Již zmínění hřebci jsou totiž jedinými dvěma zástupci silnějšího pohlaví na startu. Proti nim bude stát sedm klisen, z nichž čtyři musí být považovány za vážné soupeřky. Airfare (Fairlypi) v již zmíněné Velké ceně turfu o půl délky podlehla Mister Westminsterovi a podařil se jí i letošní vstup do sezóny druhým místem za Roches Crossem. Ze čtveřice loni klasických klisen nechybí vítězka Oaks Saltanat (Duke of Marmalade) a čtvrtá z derby Beryaska (Librettist). Podceňovat však není radno ani druhou ze slovenských Oaks Mikamine (Sholokhov) nebo Whitney Risk (Security Risk), čtvrtou z Oaks na mostecké dráze.

Výchozím bodem na cestě k derby může být účast v Memoriálu Dr. Frankenbergera – Ceně statutárního města Most. Na jeho startu bude jedenáct koní, z nichž toho zatím nejvíce dokázal svěřenec Arslangireje Šavujeva Vainakh (Rock of Gibraltar). Příslušník širší špičky dvouletého ročníku vstoupil do sezóny vítězstvím v Praze. Po úspěších Simply Ozzyho a Maruschky v jarních klasikách musí být brán hodně vážně svěřenec Grega Wroblewskiho Monsieur Bachir (Bachir), startující před třemi týdny ve francouzském Fontainebleau.  Jen těsně při letošním debutu podlehla Vainakhovi Fujara (Rail Link) a uspět může čtvrtý z tohoto dostihu  Le Conte Noire (Soldier of Fortune).

Ostře sledovaným koněm bude Honzik Chipera (Archipenko), který při svém vítězném debutu v dostihu třetí kategorie upoutal bookmakery natolik, že je v tuto chvíli třetím favoritem Českého derby.  Prosadit se ale může i někdo z dalších startujících, jako například Soldier of Future (Soldier of Fortune), zatím jednou startující Tannhaeuser (Zafeen) nebo hnědka Ready For Bond (Forevere Bond), polosestra Ready For Life. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Vlastimila Smolíka – Jarní cenu města Mostu:
2:1 – Mister Westminster
3,5:1 – Omnibus
4:1 – Airfare
6:1 – Mikamine, Beryaska, Saltanat
7:1 – Whitney Risk
8:1 – Mambo Lady, Old Glory

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Dr. Frankenbergera – Cenu statutárního města Teplice:
3:1 – Honzik Chipera, Vainakh
3,5:1 – Monsieur Bachir
5:1 – Fujara
6:1 – Le Conte Noire
8:1 – Noble Soldier, Ready For Bond, Tannhaeuser
10:1 – Soldier of Future
12:1 – Dally Hit, Ostkönig    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking