Wroblewski Greg PegasV příští dostihové sezóně již nebude jméno stáje DS Pegas spojováno s úspěšným trenérem Gregem Wroblewskim. Včerejším dnem totiž skončila jejich pětiletá spolupráce, která mj. přinesla hattrick skvělé Orhpee des Blins ve Velké pardubické. "Mohu potvrdit, že jsem včera v dostihové stáji Pegas skončil a jsem tedy nyní trenérem na volné noze. Orphee des Blins zakončila dostihovou kariéru a já vlastně skončil ve Zhoři s ní," uvedl pro naše stránky Greg Wroblewski.


Greg Wroblewski začal působit v českém turfu v sezóně 2009, kdy trénoval pro Rabbit Trhový Štěpánov, předtím ale už jezdil pravidelně do Pardubic, kde zaznamenal se svými svěřenci pět jedničkových vítězství včetně dvou triumfů v Křišťálovém poháru. Od sezóny 2010 připravoval Greg Wroblewski rovinové a překážkové koně stáje Pegas pana Trávníčka ve Zhoři. Z této spolupráce zvítězili reprezentanti bíločervených barev ve 37 významných dostizích. Kromě skvělé Orphee des Blins se dařilo i mnoha dalším překážkářům jako Sokolovi, Gejzirovi a Kamelii, a to nejen doma, ale i například ve Francii.
  

Wroblewski Pardubice
Greg Wroblewski se synkem a čestnou cenou za třetí vítězství Orphee des Blins ve Velké pardubické

V rovinovém provozu se podařila dvě klasická vítězství - s Nidarou v Jarní ceně klisen a s Pegasem v rakouské Velké jarní ceně. Pegas dokázal zvítězit i v Gr. 3 Kincsem-Preis, stejně jako Skarabeus. Ve výčtu mezinárodních úspěchů nesmíme zapomenout na Hefaistose, který pod Václavem Janáčkem v sezóně 2010 triumfoval v KMET Cup Mile. (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking