charme look kvalTřetí srpnová sobota to je v posledních letech tradiční termín pro třetí kvalifikační dostih na Velkou pardubickou a v letošním roce to platí také. Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice na tradiční distanci 5800 metrů sice není tak početně obeslána jako v minulém roce, ale kvalita rozhodně nechybí.


Pro připomenutí nabídneme dva výsledky:
Velká pardubická 2016 - 1. Charme Look, 2. Ange Guardian, 3. Zarif. Všichni tři se představí v sobotu odpoledne na dráze.
První kvalifikace na Velkou pardubickou 2017 - 1. Zarif, 2. No Time To Lose, 3. Reaper. Ani z této trojice žádný z protagonistů nechybí.
Navíc najdeme na startovní listině Nikase, Taranta či Templáře.

Všichni jmenovaní patří k hvězdám tuzemských dlouhých krosů. Charme Look se vrací na dostihovou dráhu téměř po třech měsících. Květnovou první kvalifikaci nedokončil, a tak tentokrát by si měl spravit chuť, navíc v sedle bude mít světoběžníka Jana Faltejska, kterým s ním loni na podzim vyhrál Velkou.

Ange Guardian nedokončil v červenci Memoriál Evy Palyzové v Lysé nad Labem, navíc se nepříjemně zranil žokej Jan Kratochvíl. Tentokrát bude v sedle reprezentanta stáje Anděl strážný Josef Váňa mladší, který se letos poprvé představí v pardubickém krosu. Zatím startoval především v Itálii a Francii. Na Apeninském poloostrově s převahou vede jezdecký šampionát. Ange Guardian je jediným devítiletým koněm na startu kvalifikace, právě devítiletí vyhráli čtyři poslední ročníky dostihu.

K Zarifovi není třeba moc dodávat, dvě vyhrané kvalifikace a tři účasti ve vrcholu sezóny proměnil ve druhé, třetí a šesté místo. V sedle bude jediný tuzemský překážkový šestistovkař Josef Bartoš.

Od červencové Lysé nad Labem se poprvé objeví v sedle Jan Kratochvíl a jeho parťákem bude No Time To Lose. Loni v den Velké vyhrál Cenu Vltavy a v květnu podlehl pouze Zarifovi, tréninkovému kolegovi. Reaper už je také zkušený, navíc koně z tréninku manželů Myškových ukazují velmi dobrou formu. V sedle Nikase střídá Marka Stromského Lukáš Matuský, a tak uvidíme, jak bude nová spolupráce fungovat. Polokrevný Templář je spolehlivým koněm, letos sice bude debutovat, ale Marcel Novák ho zná, a tak by mezi nejlepšími neměl chybět.

Pro někoho je překvapením nominace Taranta do vytrvaleckého krosu, ale trenér Grzegorz Wroblewski si myslí, že by mu dlouhé dostihy neměly dělat problémy. Stejnou cestou šla před pěti lety Orphee des Blins.

Startovní listinu doplňuje půltucet ve složení Aucun Soucis, Broker, Makléř, Mileryt, Sixtyseven a Stretton. Úspěch někoho z těchto koní by byl velkým překvapením. Prvně jmenovaný zamířil do Česka začátkem července z Francie, ale tam velkých výsledků nedosahoval, ve své kariéře zatím nevyhrál. Sixtyseven se sice v květnu kvalifikoval, ale nepřesvědčivým výkonem. Stretton letos již běhal třikrát, dvakrát skončil druhý a jednou čtvrtý, ale v nižších kategoriích. V sedle bude Švéd Niklas Lovén, který pardubickou dráhu dobře zná.

Pozornost si zasluhuje také Cena Peruána na 5200 metrů, druhý vrchol sobotního programu. I v tomto klání se představují koně s vysokými ambicemi ve Velké pardubické. Letos na startu najdeme trojici Kasim, Ter Mill a Wild Danger, která již kvalifikaci splnila, a navíc figuruje i na přihláškách do vrcholu sezóny. Na konci června vyhrál dostih na stejné distanci Tzigane du Berlais, pomalu připravovaný pro Velkou pardubickou. Poslední dva starty v zahraničí absolvoval Vicody, i on může zamíchat pořadím mezi nejlepšími.

Dostihový spolek Pardubice

První bod druhé poloviny pardubické dostihové sezóny startuje v sobotu ve 13 hodin, na programu je sedm klání a startovní listiny obsahují jména celkem 72 koní.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net