Lehaim vitezdebutJak uvádějí webové stránky bošovického tréninkového střediska, dnes přicestoval z Francie čtyřletý Lehaim, který byl včera zakoupený v prodejním dostihu v Chantilly pro stáj GM Electronic. Jedná se o velmi zajímavého koně, který se jako dvouletý dokázal umístit na třetím místě ve dvou grupových dostizích ve Francii.


Lehaim (Siyouni) se zúčastnil včera prodejky Prix de la fu Madame kat. E na 1600 metrů. V dostihu proběhl cílem jako třetí, nos a krátkou hlavu za méně zatíženými Magic Mac (Stimulation) a Areion (Zebedee). Stáj GM Electronic ho zakoupila za 23.111 euro.

Hřebec se ukázal velmi dobře jako dvouletý, kdy zvítězil hned při svém červnovém debutu. Následně doběhl o 2 délky třetí v grupě 3 Prix du Bois v Chantilly. O necelý měsíc měsíc později předvedl výtečný výkon v dostihu grupy 2, Prix Robert Papin. V cíli totiž na třetím místě ztrácel jen necelých třičtvrtě délky na vítězného Kool Kompany (Jeremy) trenéra Hannona, který jako dvouletý vyhrál pět dostihů včetně Gr. 2 Railway Stakes a druhé místo obsadil v grupě 1 Phoenix Stakes.

Lehaim KoolKompany
FOTO: Lehaim (zcela nahoře) dobíhá na třetím místě v dostihu grupy 2 Prix Robert Papin, kterou ovládl jeden z nejlepších dvouletých v Evropě Kool Kompany

Jako tříletý zaujal Lehaim šesté místo v dostihu grupy 3 Prix Texanita, ale to byla jeho poslední účast v dostihu black-type. Jeho nejlepším výsledkem loni bylo třetí místo v dostihu kategorie D. Kromě toho se ještě třikrát umístil na tabuli. Letos startoval hnědák třikrát. V kategorii D obsadil páté a sedmé místo, a včera již zmíněné třetí místo v prodejce kategorie E. Lehaim během dvou let ztratil v ratingovém ohodnocení 12,5 kilogramy. (mze)  

 Lehaim vitezdebut   
FOTO: Lehaim proměnil svůj debut ve dvou letech ve snadné vítězství  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net