ArioloMezi uchazeče o letošní České derby se zřejmě zařadí nové a velmi zajímavé jméno. Trenér Josef Váňa koupil v Německu bělouše ARIOLO (Reliable Man), člena tamní špičky ročníku, který získal čtyři umístění v grupových dostizích a jeho aktuální GAG činí 89,5 kilogramu. "Pokud vše stihneme, dohlásíme jej zítra do Českého derby," uvedl pro naše stránky hřebcův nový trenér Josef Váňa starší.

 
Ariolova dosavadní kariéra je velmi působivá a hřebec se zcela jistě zařadí mezi nejžhavější kandidáty o modrou stuhu. Loni vyběhl čtyřikrát, po vítězném debutu v EBF dostihu na 1500 metrů finišoval druhý v listed na míli a poté čtvrtý v německém zimním favoritu. Sezónu zakončil druhým místem v Gr.3 Herzog von Ratibor-Rennen na 1700 metrů.

Letošní kampaň zahájil druhým místem v dostihu na míli, po které obsadil čtvrté místo v Gr.3 Dr. Busch-Memorialu na 1700 metrů. Do německého derby hlášený hřebec poté absolvoval dva derby trialy, ale zůstal za očekáváním a z německé modré stuhy byl škrtnut. Na konci května finišoval pátý v poli šesti koní v Derby-Trialu na 2000 metrů v Baden-Badenu a před třemi dny skončil sedmý v Derby Trialu v Düsseldorfu na 2200 metrů.  

Ariolo, který bude hájil barvy stáje Joly Ing. Jiřího Odcházela, je synem u nás dobře známého vítěze francouzského derby Reliable Mana (Dalakhani) a německé vítězky Classe D dostihu na 1750 m Aussicht (Haafhd). 

Zítra je poslední termín, kdy lze do našeho derby koně dohlásit. Vedle Ariola by měli být dohlášeni i dva svěřenci Ingrid Janáčkové Koplíkové hřebec Stronger Together (Buratino) a klisna Totally Gold (Dark Angel), o jejichž nákupu jsme vás již informovali. Otazník stále visí na třetím z Velké červnové ceny Fascing Rock (Fascinating Rock). (miv)

Ariolův poslední start (modrý dres se žlutými rukávy a červenou čapkou)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net