totallygoldUž včera, ve zprávě o novém tříletkovi ve stáji Ingrid Janáčkové Koplíkové, se trenérka svěřila, že pro stáj Statek Blata Český ráj hledá s výhledem na start v Českém derby ještě jednoho koně. Dnes odpoledne jej získala. Po těsném druhém místě v prodejním dostihu v Compiegne byla za 28.000 € zakoupena a na cestu do Lysé se vydala klisna Totally Gold (Dark Angel), dosud připravovaná trenérem Reynierem. 


"Po dohodě s manažerkou stáje Statku Blata Barborou Kuchta Dufkovou dohlásíme oba koně do Českého derby," potvrdila nám trenérka s tím, že s nejnovější akvizicí počítá i pro Oaks.

Totally Gold jako dvouletá neběhala, letos zatím stihla absolvovat šest dostihů. Sezónu začala už v polovině ledna v Cagnes-sur-Mer, ale do formy se dostala až později. Po dvou pátých a jednom třetím místě vyhrála v polovině dubna handicap na 2600 metrů v Marseille-Borelly a o měsíc později vítězství v dostihu se stejnou propozicí zopakovala. Jako favoritka odskakovala i do dnešní prodejní Prix de Remy (3, 2400 m, 23.000 €, záznam), o nos ale byla poražena. Do Česka přichází s ještě vyšším ratingem než nedávno zakoupený Stronger Together (Buratino), který má 36 kg, zatímco klisna byla před dnešním startem hodnocena o 1,5 kg výše.  

Nepřehlédněte: Trenérka Janáčková Koplíková má nového koně do derby. Tréninkovou centrálu posílil také Milan Zatloukal

Plánované dohlášení nových akvizic Dufkových mění podobu pravděpodobné startovní listiny Českého derby. Pokud bude vedle dvojice Statku Blata dohlášen i třetí z Velké červnové ceny Fascing Rock (Fascinating Rock), klesne třetí z Memoriálu JUDr. Otakara Frakenbergera Gasparini (Eagle Top) na sedmnácté místo podle aktuálního handicapu a místo ve startovacích boxech pro něj nezbyde. Stejně tak se do něj nedostane ani Korvette (Lord of England), kterou od sesterské stáje Lokotransu MS Racing před pár dny koupila stáj Castor. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net