KerabushOsm dostihů, z toho pět rovinových a tři steeplechase, a také nezbytnou Pony ligu připravilo pro svůj druhý letošní mítink Josefem Vymazalem úspěšně vedené brněnské závodiště. Hlavním dostihem byla Letní brněnská steeplechase - Cena Charvát Group (III.k., 4100 m) o osmdesát tisíc korun, na jejíž start se postavilo osm starších steeplerů.

 
Dostih nejlépe vyšel osmiletému KERABUSHOVI (Rock of Gibraltar) ze stáje Nýznerov. Svěřenec Stanislava Popelky při své brněnské premiéře cválal v úvodu těsně za vedoucím Tellurem (Needham's Fort), po absolvování vodního příkopu přešel do čela, odvodil zbytek dostihu a v závěru s žokejem Marcelem Novákem v sedle odrazil útok Marcona (Enjoy Plan) a jistě zvítězil. Třetí peníze, ale už s dvanáctidélkovou ztrátou, získal Kifaaya (Intikhab). 

Pro zkušeného žokeje Marcela Nováka bylo vítězství v hlavním dostihu vyvrcholením úspěšného rodinného dne, v němž nejprve jeho partnerka Lenka Kvapilová dovedla vítězně do cíle pětiletou VADETABERRY (The Bogberry - Vadeta, Saddex) z DS Drape v Ceně Václav Kubík spol. s r.o. (IV.k., 1900 m) a syn Marcel pak skvělým výkonem v sedle šestileté ryzky ze stáje Krásno-Podhányi FABLE (Age of Jape - Francais Balle, Kheleyf) stylem start-cíl opanoval hlavní rovinový dostih Letní moravskou míli - Cenu společnosti AGA Vlachovice s.r.o. (III.k., 1600 m). Spokojen mohl být i sponzor dostihu pan Libor Gargulák, jehož GEORGE BOOLE (Art Connoisseur) pod Lukášem Matuským získal při druhém startu první vítězství ve steeplechase.

Fable

Druhý trenérský double kariéry získala Kateřina Ilíková, jejíž svěřenec PRINCE OF LYRA (Ruler Of The World) ze stáje AKRAZ bezpečnostní agentura vyhrál steeplechase Cenu plastické chirurgie MUDr. Šárky Stiborové (V.k., 3400) a vzápětí BLONDIE (Mount Nelson) z DS JOKI uspěla v rovinové Ceně společnosti Mikrop Čebín a.s. (IV.k., 3200 m). Třešničkou na dortu byla převaha obou jejích koní. Jak Prince of Lyra s Jánem Machem, tak Blondie s žk. Petrou Zedkovou utekli soupeřům o 7 délek.

banner_ivca.jpg

Do Brna pravidelně jezdí sbírat bodíky i trenér Petrlík, jehož čtyřletý MIKROP (Durante Alighieri - Mikrop Fong, Dr Fong), vedle Vadetaberry druhý dnes vítězný odchovanec Rabbitu, navázal v úvodní Ceně Autodopravy Vlček (hdcp IV.k., 1400 m) na předešlé vítězství v Lysé a i s nejvyšší vahou v poli pod Jiřím Chaloupkou zvítězil. 
    
Tečku za mítinkem udělala šestiletá BONANZA GOLD (Gale Force Ten) z Lokotransu Slovakia CZ, která si v Ceně společnosti Tipsport (hdcp IV.k., 2200 m) s podporou Taťány Mášové došla pro třetí kariérní vítězství.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net