cena jezdectvi 2022Dosud se v Česku konaly jen dva dostihy nejvyšší kategorie otevřené tříletým a starším koním. Do chuchelské Ceny Nory Jeane vyhrazené klisnám vyrazily měřit síly se staršími tři klisny a zástupkyně klasického ročníku Comming Pulse (Dragon Pulse) a Dally Top (Stormy Jail) obsadily první dvě místa. Další pozitivní zprávu o síle tříletého ročníku vydala mostecká 40. Cena Jezdectví společnosti Tipsport (I.k., 1400 m), kterou jistě ovládl jediný tříletek v poli ARKHANGELSK (Acclamation).

 
Třetí z Velké jarní ceny, který polovinu z předešlých 6 startů proměnil ve vítězství a dosud nikdy neskončil hůře jak třetí, odskakoval do dostihu jako favorit, po horším startu si zvenčí brzo polepšil pozici, do oblouku už s Lucií Fialovou v sedle vbíhal jako první a vedení už nepustil. Druhé místo vybojoval hezkým progresem z konce pole Matello (Intello), třetí finišoval Royal Town (Wootton Bassett) a čtvrtý silně finišující Lailaho (Stormy Jail), jemuž Manoamano v cílové rovině uzavřel cestu, Petr Foret musel brát zpět a lepší umístění už nestihl. Za pátým Manoamano skončila v úvodu tempo diktující Rabbit Breath (Bated Breath), sedmým místem ukončil letošní vítěznou šňůru Nico (Holy Roman Emperor).

Nepřehlédněte: Brněnská radost rodiny Marcela Nováka. Vyhrál on, jeho syn i partnerka Lenka Kvapilová

Nepříliš početně obsazený mítink otevřel osmiletý FULMINE LUNA (Holy Roman Emperor) z Jezdeckého klubu Cholupice, který zadrženě vyhrál Cenu Hipodromu Most (hdcp IV.k., 1800 m) a jeho jezdec Petr Foret se na rozdíl jediného vítězství přiblížil vedoucí dvojici jezdeckého šampionátu Martině Havelkové a Milanu Zatloukalovi. Naopak premiérové letošní vítězství v následující Ceně partnerů Dostihového klubu (IV.k., 3 2200 m) získal Michal Demo s dosud nezvítězivší tříletou ryzkou hřebčína Elsetal KÖNIGIN LUCIÍ (Hunter's Light) z lotu Josefa Váni staršího.

Dobrou formu drží šestiletý VÉVODA (Egerton - Vltava, Rainbows for Life) z chovu dr. Bruny, který před měsícem v Mostě využil nízkého zatížení a ovládl v Mostě trojkový handicap. Dnes to v podobně vypsané Ceně Severočeského Hitrádia North Music (hdcp III.k., 2200 m) dokázal zopakovat i s vahou o 8 kg vyšší. Svěřence Dušana Andrése opět vedla jeho žena Jiřina. Po roce se znovu vítězně připomněl také desetiletý TAPAJO (Sabiango - Taghana, Big Shuffle) z chovu Petera Kršáka, který po čtyřech úspěších ve prospěch svého chovatele získal v závěrečné Ceně amatérských a žákovských jezdců (hdcp V.k., 1400 m) první vítězství pro stáj Hany Veselé. V jeho sedle byla am. Lenka Rájová.

NN22 vevoda2

Poprvé se letos v Mostě konaly i dvě steeplechase, do nichž však dohromady odskočilo jen 8 koní. V Červnové mostecké steeplechase (IV.k., 3400 m) získal první překážkové vítězství SHEDIR (Lilbourne Lad) Filipa Neuberga s Jakubem Kocmanem, z trojice účastníků Steeplechase Royal Mougins (III.k., 4400 m) měl nejvíce sil pětiletý GIORGIONE (Poet's Voice) stáje Jasna, druhý dnešní vítěz Josefa Váni staršího, v jehož sedle byl Anton Orčinskij. (miv)          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net