Efily Listed VichyJiž tradičně v zimním období posilují stáje zahraničními nákupy s cílem uspět v klasických dostizích. Dalším takto angažovaným tříletým koněm je klisna Efily, trojnásobná vítězka ze sedmi startů, kterou zakoupil trenér Koplík pro stáj Lokotrans Slovakia minulý týden v prodejce v Cagnes-Sur-Mer.


Efily (Slickly) startovala jako dvouletá v přípravě trenéra Frederica Rossiho pětkrát. Dvakrát zvítězila - při svém květnovém debutu na dráze Marseille - Borely a poté ještě o měsíc později v dostihu kat. F v Marseille Pont le Vivaux. Z jejích dvou umístění je nejcennější čtvrté místo v kilometrové Listed Prix des Reves d´Or na závodišti ve Vichy, kde doběhla 6 délek za vítěznou klisnou Noce (Le Havre). Tato klisna poté získala třetí místo v grupě 3 Prix d´Arenberg a také v dalším dostihu hodnoty Listed.

Efily vstoupila do letošní sezóny jednodélkovým vítězstvím 6. ledna na závodišti Marseille Pont le Vivaux v dostihu kategorie G na 1500 metrů.  Jejím dalším startem byl prodejní dostih kat. G v Cagnes Sur-Mer, kde s jednou ze dvou nejvyšších hmotností v 18hlavém poli doběhla šestá, dvě délky za vítězkou, které poskytovala výhodu 4,5 kilogramy. Po tomto startu byla zakoupena za 18.500 euro pro stáj Lokotrans Slovakia pana Tibora Cvika. "Je to klisna středního vzrůstu, zavázaná, bude stát spíše do míle. Proto bychom se s ní rádi zúčastnili na jaře české a slovenské Jarní ceny klisen a pak bychom ji chtěli vozit na dostihy do Francie. Tam totiž i s prémiemi a bonusy už vydělala přes 50.000 euro," uvedl trenér Zdeno Koplík.  Dodejme, že Efily má francouzský rating 38. (mze)

Efily Listed Vichy
FOTO: Efily loni doběhla na čtvrtém místě v dostihu Listed ve Vichy

Efily vitezstviFR
FOTO: Jedno z vítězství Efily      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking