ApollonDalším zajímavým koněm pro příští klasickou sezónu by mohla být nejnovější akvizice stáje Lokotrans Slovakia dvouletý APOLLON (Soldier Hollow). V Německu narozeného hnědáka, dosud připravovaného tamtéž v tréninkové centrále Petera Schiergena, stáj získala po jeho pondělním vítězství v prodejním dostihu v Croise-Laroche na 1800 metrů ve Francii, kde za něj zaplatila 18.888 €.


"Doporučil nám jej Bauyrzhan Murzabayev, že by to měl být vytrvalec a mohl by na naše dostihy stačit," uvedl pro naše stránky Zdeno Koplík, který právě na základě doporučení německého šampióna, působícího ve stáji Apollonova trenéra, se včera jel na hřebcův start podívat. V Prix des Rouges Barres (záznam) o 15.000 € si Apollon navzdory měkké dráze počínal aktivně, brzo po startu převzal vedení, které uhájil i před útočící Agent Double (Wootton Bassett) a o půldruhé délky zvítězil. "Vyhrál dobře a věřím, že by to mohl být vytrvalec, jak díky otci, tak i po mámě, která je dcerou Monsuna. Je to sušší kůň, uvidíme, na co jeho třída bude stačit," komentoval novou posilu své centrály Koplík.

Nepřehlédněte: Evropská sezóna dražeb ročků skončila. Z poslední jde do Česka syn anglického derby vítěze Golden Horna

Apollon dosud absolvoval tři starty. Po devátém místě v debutu na 1400 metrů v Mnichově získal před měsícem  druhé místo v prodejce na 2000 metrů v Nancy a nyní ve svém třetím kariérním startu získal první vítězství. Hřebec je synem německého Koně roku 2004 Soldier Hollow (In The Wings), trojnásobného Gr.1 vítěze s optimem 2000 metrů, který se v roce 2016 stal šampiónem německých plemeníků a je mj. otcem dvou německých derby vítězů Pastoriuse a Weltstara. Matka Alte Rose (Monsun) vyhrála 5 dostihů včetně dvou dvojkových handicapů a v chovu dala tři vítěze. Je polosestrou vítěze Silberne Peitsche (Gr.3) a dalších blacktype dostihů Amarilla (Holy Roman Emperor), nyní působícího v německém chovu. (miv)  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net