Majitelé stáje Wrbna Racing dnes oznámili, že došlo k podpisu smlouvy o prodeji dostihového závodiště ve Světlé Hoře včetně celého tréninkového areálu. Šéfku stáje Ing. Marcelu Hradilovou jsme na toto téma krátce vyzpovídali.


Jednoduchá otázka na úvod - proč?
Na to je taky jednoduchá odpověď - únava a znechucení. Novému vedení Jockey clubu se podařilo za poslední 2 roky rozeštvat celou dostihovou veřejnost do dvou táborů. A z dostihů se tak po mém soudu vytratila radost. Vždyť už se mezi sebou na dostizích ani nezdravíme.  Směšné a smutné zároveň. My jsme z toho s manželem udělali jasný závěr - zredukujeme stáj na několik koní a celý areál ve Světlé prodáme. A to se stalo.

Kdo je novým vlastníkem areálu, je to někdo z dostihového prostředí?
Fyzická osoba, majitel rozsáhlých pozemků v okolí Světlé hory. A ne, není turfman.

Znamená prodej závodiště i konec dostihů ve Světlé Hoře?
My jsme dostihy ve Světlé na své náklady pořádali skoro 20 let. Protože nás to bavilo a měli jsme pocit, že to oceňuje i dostihová veřejnost. Nicméně je zjevné, že nové vedení Jockey clubu nemá o pořádání dostihů na malých závodištích pražádný zájem, protože pro své vlastní koně potřebují jen velké dostihy na velkých závodištích. Takže než-li bych čekala na postupné utahování smyčky, raději jsme závodiště prodali. Další pořádání dostihů ve Světlé Hoře možné je, ale závisí na trenéru Olehlovi a vedení obce Světlá Hora .

Se Světlou horou a s Vaší stájí je neoddiskutovatelně spjata osobnost zmíněné trenéra Olehly, bude prodej koncem jeho trenérských aktivit na současném místě?
Doktor Olehla byl a je fenomén. Trenér světového formátu. Pro nás trénoval skoro 20 let a dokázali jsme spolu úžasné věci. Vždyť jsme vyhráli více než 300 dostihů, dvakrát Velkou, dvakrát Gran Premio v Meraně a jednou GP v Miláně.  A měli jsme při tom i korektní, čestný a bezkonfliktní vztah - my jsme Olehlovi kupovali takové koně jaké chtěl a on je fantasticky připravil. A skvěle jsme si to spolu užili.
Ale novému vedení Jockey clubu se v posledních třech letech podařilo zcela otrávit i náš vztah s Čestmírem Olehlou. A nakonec tohle byl asi ten finální impulz pro naše rozhodnutí o prodeji areálu. Nicméně dostihové centrum ve Světlé nadále funguje a nový majitel areálu má zájem na dalším zachování provozu tréninkového centra. Trenér Olehla, dostal v posledních letech prostor pro získání nových majitelů a nyní může samostatně pokračovat ve své trenérské praxi.

A co Vaše stáj Wrbna Racing?
Naše stáj v turfu nadále zůstává. Ale Wrbna Racing nadto rozšiřuje svůj záběr, vlastně se vrací ke svým kořenům před 20ti lety - k parkúru. A rádi bychom v okolí Prahy vybudovali skokový areál. Už proto, že naše dcera je vášnivá jezdkyně. (miv)


Světlohorské středisko má velmi bohatou historii. Ještě před příchodem manželů Hradilových (majitelů stáje Wrbna Racing) zde byl připravován čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Železník a řada dalších koní. S příchodem stáje Wrbna Racing nastalo dosud nejúspěšnější období střediska. Spolupráce trenéra Olehly a stáje Wrbna Racing ve Světlé hoře dala vznik nejúspěšnější stáji v polistopadové historii českého turfu, která od roku 1997 získala dodnes 328 vítězství, z toho 125 v dostizích I. a vyšší kategorie, a na dotacích získala téměř 85 miliónu korun. Její největší úspěchy jsou spjaty s překážkovými dostihy jako jsou dvě vítězství v Gran Premio di Merano (Masini a Kolorado) či dvě vítězství Registany ve Velké pardubické. Řadu úspěchů získala stáj i na rovinách včetně Tankredova vítězství ve Slovenském derby či čtyř klasických vítězství Arganty.

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net