slusoviceJiž zítra odstartuje dostihová sezóna na slušovickém závodišti. Tentokrát budou na programu jen rovinové dostihy, z nichž první odstartuje ve 14 hod.  V centru pozornosti budou čtyři trojkové dostihy. V jednom z nich bude startovat i derby-vítěz Kadyny.


Cena Zlínského kraje na 2900 metrů změří šíly sedmi koní. Kadyny je mezi nimi desetinovým favoritem. Loni měl jen dva starty v Mostě a Wroclawi, kde se neumístil, ale v tomto dostihu by měl potěšit svého majitele a trenéra vítězstvím. Velmi dobře letos vstoupil do sezóny Mainly Rocco (Shirocco), před třemi týdny druhý v dostihu na 2230 metrů v Chuchli. Na slušovické dráze se obvykle daří Lardeovi (varadar), který tu před dvěma roky vyhrál dostih na 1800 metrů, ale loni už startoval na tratích 2400 - 2900 metrů. Na přední místa je třeba počítat i se Sienitem (Rainbow For Life), kterému se také na supervytrvaleckých tratích daří a málokdy doběhne mimo dotovaná místa.

Cena Hejtmana Zlínského kraje na 1800 metrů přilákala na start deset koní včetně několika s jedničkovou minulostí. Jedním z nich je druhý z Bratislavské míle ze sezóny 2012 Gloushek (Dubawi), který se po loňské celoroční absenci v dostizích vrátil na dráhu před třemi trýdny druhým místem v brněnské Jarní moravské míli. Zatím posledním startem Stingera bylo druhé místo v jedničkovém Jesenném handicapu v říjnu v Bratislavě. Zkušenosti z velkých dostihů mají i Openly (Singspiel) a Nonhalema (Pastoral Pursuit), která ale na svůj výkon ve slovenské Jarní ceně klisen a Ceně Arvy už nenavázala.  Na zdejší dráze bývá silná Apinoa (Bully Pulpit) a vítězně se již letos prezentoval v Praze Reini´s Boy (Rosensturm).

Další trojkový dostih, Cena agentury Honey Bunny, je určen tříletým koním na 1800 metrů. Slušnou třídu loni ukazoval Taurito (Tiger Cafe) a Charros (Rosensturm), který loni zvítězil právě na zdejší dráze. To samí platí i o klisně L´Ormaraine (Look Honey), která se zúčastnila i Ceny zimní královny v Bratislavě.

Sprinteři se popasují v Ceně společnosti Mamian, s.r.o. I v tomto dostihu startuje několik koní známých z velkých dostihů. Trojnásobný vítěz jedničkových dostihů Aprilius (Balmont) změnil majitele a poprvé ho vyšle do dostihu trenérka Havlíčková. Z nové tréninkového střediska také letos odjíždí do dostihů čtvrtá ze slovenských Oaks Straightwhiskey (Foothestepsinthesand). Podceňovat na zdejší dráze nelze Liney Honeye (Look Honey), který by měl také patřit do širšího okruhu favoritů.

Dostihový den ve Slušovicích se uskuteční pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Mišáka a kromě doprovodného programu bude obsahovat i dostihy poníků a neregistrovaných koní. (mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking