lysa memorialEPSváteční středeční odpoledne mohou příznivci dostihů strávit na závodišti v Lysé nad Labem, kde je od 14 hodin připraveno pět rovinových dostihů, tři překážkové, dva dostihy poníků a také dostih neregistrovaných koní. Magnetem mítinku je šestý ročník Memoriálu Evy Palyzové. V crosscountry první kategorie změří síly osm koní, kteří se utkají o 150 tisíc korun.


4600 metrů dlouhý Memoriál Evy Palyzové čítá osmihlavé pole, v němž jsou také vítěz předposledního ročníku Hawa Bali a loni druhý Larizano. Oba ale mají oproti soupeřům nebýhodu prvního startu v sezóně. Hawa Bali (Royal Applause) před dvěma roky porazil Kyshantyho o 12 délek, naposledy ale startoval ve Velké mostecké steeplechase, kde byl čtvrtý s větším odstupem za nejlepšími. Larizano (Jape) po stříbru za Gauner Danonem v loňské edici Memoriálu Evy Palyzové  ještě obsadil v září druhé místo ve Velké wroclwské a tím ukončil sezónu.

Naopak dva starty letos má v nohách, včetně vítězství v Prvomájové steeplechase, Ange Guardian (Banyumanik). Poté ještě doběhl pátý ve dvojkové steeplechase pořátkem června v Pardubicích. Sokol (Perefect Soul) před dvěma roky vítězil i ve Francii, ale letos zůstává za očekáváním. Ve Zlatém poháru doběhl do cíle poslední. Tarant (Bachelor´s Duke) zaznamenal na jaře své první umístění v první kategorii, když v Úvodní crosscountry Koroka porazil dalšího z účastníků Memoriálu Evy Palyzové Dalmacia.

Larizano
Sedmiletý Larizano doběhl loni v Memoriálu Evy Palyzové druhý. Letos bude debutovat a dostihem ho provede ž. Jiří Kousek

Po posledním vystoupení, kdy doběhl třetí ve Zlatém poháru, může usilovat o vítězství Krocoleon (Cahet Noir), který při svém prvním startu v Česku porazil například Manifestationa, vítěze nedělního karlovarského Poháru Josefa Váni. Dalmacio (Mamool) se vrací na závodiště do Lysé nad Labem po pěti letech, tehdejším startem na proutěnkách započal svou překážkovou kariéru. Nejmladším koněm v poli je pětiletý Talent (Egerton), který se poprvé poměří s elitou starších překážkářů. V trojkové crosscountry v červnu ho mj. porazil Tarant.

V rovinovém dění na závodišti v Lysé nad Labem bude v centru pozornosti Cena OS Hipodrom, z.s. na 1700 metrů. Mezi deseti startujícími jsou např. letos již vítězní Barateus (Barathea), Dzinfizz (Rosensturm), Ottima (Dalakhani) a dokonce dvojnásobný vítěz Faraon (Rol´Over Beethoven). A také poprvé startující ukrajinský rodák Risk (Sarem), který loni běhal v Polsku. Další trojkové klání je určeno juniorům. Cenu společnosti Conseq by mělo vybojovat deset koní včetně Global Girl (Call Me Big) a Celebre Lady (Rol´Over Beethoven), které se již letos dokázaly umístit. Polovinu dvouletků čeká dostihový křest. 

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Evy Palyzové:
2,2:1 - Ange Guardian
4:1 - Krocoleon
5:1 - Larizano
5,5:1 - Tarant
7:1 - Dalmacio, Hawa Bali
7,77:1 - Talent
12:1 - Sokol
(mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net