Vítěz Prvomájové steeplechase, osmiletý valach ANGE GUARDIAN (Banyumanik), získal ve sváteční středu i druhý vrchol sezóny v Lysé nad Labem, jedničkový Memoriál Evy Palyzové, steeplechase cross country na 4600 metrů o 150 tisíc korun.

 
Ange Guardian, který zvítězil jistě o 1 1/4 délky před Krocoleonem (Cachet Noir) a Dalmaciem (Mamool), získal stáji Anděl strážný již sedmé překážkové vítězství a jeho zisk v překážkových dostizích je těsně pod hranicí půl miliónu korun. V sedle svěřence Josefa Váni byl jeho syn ž. Josef Váňa mladší.

V Lysé se ale nedařilo jen Ange Guardianovi - výtečně si vedli i koně trenérky Heleny Vocáskové, kteří získali tři vítězství. Kromě úvodního triumfu čtyřletého AMADEONA (Amadeus Wolf), před třemi lety v Irsku za 3.200 eur angažovaného valacha Stanislava Chudáčka, který svůj překážkový debut v Proutěných překážkách společnosti Mechanik (pp V.k., 4+, 3200 m, 30.000 Kč) proměnil po boji o hlavu před Fantaggira Lady (Egerton) ve vítězství, se všechna odehrávala v rovinových dostizích.  Amadeonův stájový kolega BARATEUS (Barathea), který se před 6 týdny vítězně vrátil po roční pauze v chuchelských čtyřkách, nezaváhal ani o kategorii výše a jistě o 1 1/4 délky před Faraonem (Rol'over Beethoven), polobratrem výše zmíněné Fantaggira Lady, vyhrál Cenu OS Hipodrom z.s. (III.k., 3+, 1700 m, 45.000 Kč). Na chuchelské vítězství z předchozího startu navázala v závěrečné Ceně společnosti Solight (IV.k., 3, 2200 m, 30.000 Kč) i tříletá PERCHTA (Frozen Power) stáje 3 hearts, zakoupená jako roční v Irsku za 2.000 euro.  

Ke slovu se dostali i dvouletí v Ceně společnosti Conseq (III.k., 2, 1300 m, 45.000 Kč) v níž svůj druhý start proměnil v premiérové vítězství ryzák DS Pegas FELIX (Jukebox Jury), za 30.000 euro zakoupený na dražbě ročků v Baden-Badenu, který pod ž Foretem lehce o 4 délky zdolal Pop Rockovu dceru Johanku, polosestru Johnny Whistle (Silver Whistle).

Druhé letošní vítězství si v Handicapu Ecolite (IV.k., 3+, 1300 m, 30.000 Kč) připsala pětiletá POULINE (Scyris - Princess Cat, One Cool Cat) trenérky Tamary Křídlové s ž. Murzabayevem v sedle, která o hlavu zdolala o 6 kg méně zatíženého Ladislava (Heretic) trenéra Václava Chaloupky. Ten si spravil chuť o dvě a půl hodiny později díky šestiletému TAGUGU (Noroit - Taghana, Big Shuffle) odchovanci Petera Kršáka a jeho stáje Sokrates, kterého ani nejvyšší váha v poli nepřipravila o vítězství v Handicapu společnosti Kenox (V.k., 3+, 1300 m, 15.000 Kč) před Svitavou (Bully Pulpit).   

Vedle hlavního dostih hostila Lysá ještě jednu steeplechase - Stch společnosti Pragis (IV.k., 4+, 3500 m, 50.000 Kč). V souboji polských odchovanců z SK Krasne a SK Moszna měla navrch dosud nezvítězivší TERAPENA (Belenus) trenéra Wroblewského ze stáje Evy Neslaníkové, která pod Sertashem Ferhanovem o půldruhé délky zdoala Drana (Rhodesian Winner). (miv)  
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net