ChuchleDruhou zářijovou neděli budou mít na pražském závodišti hlavní slovo sprinteři ve Svatováclavské ceně. A nechybí mezi nimi obhájce loňského prvenství Mikesh, který má za sebou úspěšnou zahraniční misi. Jedničkové měření sil ale také čeká proutěnkáře.


Favoritem 94. ročníku Svatováclavské ceny společnosti Českomoravská železniční opravna, spol. s r.o. je hvězda stáje Kelso Stables Mikesh (Majestic Missile), který se po bezmála třech měsících opět ukáže domácím příznivcům. Hnědák bude startovat letos poosmé, přičemž polovinu startů absolvoval v Německu, kde se zařadil mezi širší elitu sprinterů. Nejen na základě těchto výkonů má Mikesh velkou šanci obhájit své loňské prvenství v dostihu.

Mezi jeho největší soupeře by měl patřit letošní dvojnásobný vítěz Nine ou Four (Medicean), který Mikeshe letos dokázal dvakrát porazit. Do dostihového světa se vrací po téměř tříměsíční přestávce. Bělouš Sign of the Zodiac (Clodovil) se letos realizoval hlavně v Bratislavě, a o prázdninách zaznamenal nárůst formy. Nestárnoucí Bright Sand (Marchand de Sable) poslední dva roky běhá jen v Bratislavě. Letos startoval dvakrát a první start proměnil ve vítězství. Na Turf Gala se mu nedařilo a od té doby nestartoval.

Mikesh
FOTO: Mikesh s ž. Jiřím Chaloupkou budou v neděli obhajovat vítězství ve Svatováclavské ceně

Ze Slovenska přijíždí svěřenec trenéra Stančíka Dodybud (Soviet Star), který pravidelně sbírá umístění ve významných bratislavských sprintérských zkouškách. Vůbec poprvé pocestuje na dostih za hranice Slovenska. Svou nejlepší sezónu letos prožívá Solar Power (Literato), vítěz dvou menších sprintů z jarní části sezóny. Stejně jako Mikesh se zúčastnil v srpnu Listed Hoppegartener Fliegerpreis, kde doběhl předposlední, místo za ním.

Prince Orpen (Orpen) zaznamenal v létě nárůst formy a může potrápit favority. Při svém posledním vystoupení v Mostě poskytoval 13 kilogramovou výhodu vítěznému Everest Hillovi, který si dobře vede na menších francouzských drahách. Hello Hobby (Itense Focus) po loňském třetím místě v pardubické Ceně sprinterů letos potvrzuje, že do širší špičky na krátkých tratích patří. Z pěti dosavadních startů jen jednou byl mimo tabuli.

Outsiderem dostihu je druhý svěřenec trenéra Bělky El Camino (Bertolini), který se po třech letech vrací do jedničkové společnosti. Hnědák letos vyhrál tři menší dostihy a koncem srpna doběhl třetí ve dvojkovém handicapu za Russian Hockeyem a Reggie.

Sedmička koní vybojuje druhý vrchol nedělního pražského odpoledne, 9. Zlatý pohár Elektrizace Železnic Praha, a.s. o 360.000 korun. Ostře sledovaným koněm bude ve Francii a v Itálii úspěšný Fafintadenient (Sakhee), který by měl absolvovat poslední start před velkým dostihem v Meranu koncem září. Jeho úspěchy z něho pochopitelně dělají desetinového favorita dostihu. Výborné jméno si stihla letos "vybudovat" Bazalka (King´s Theatre), neporažená v posledních třech steeplechase na karlovarském závodišti.

Inzerce - Katalog plnokrevníků
Lagaro prodej

Čáriray (Ray of Light) letos startoval jen jednou a doběhl druhý ve čtvrté kategorii. Na překážky se vrací letošní slušovický vítěz dostihu na 2900 metrů Sorgenio (Egerton), který má dosud za sebou jen pět startů na překážkách, pokaždé ale s umístěním na tabuli. Ze Slovenska přijede na proutěných překážkách dvakrát neporažený Peer Cooper (Doyen) trenéra Břečky, který letos podobně jako Sorgenio startoval na rovinách.

Devítiletý Makler (Jape) v minulosti prokázal, že na překážkách umí, ale už by nemusel nejlepším v dostihu stačit rychlostí. Fairy World (Royal Court) se ukazoval velmi slibně v sezóně 2013, ale za poslední dva roky má jen dva starty.

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli začíná tradičně ve 14. hodin.

Sázkové kurzy Betino na 94. Svatováclavskou cenu společnosti Českomoravská železniční opravna, spol. s r.o.:
2,25:1 - Mikesh
2,5:1 - Nine ou Four
5:1 - Sign of the Zodiac
5,5:1 - Bright Sand
6:1 - Dodybud
10:1 - Hello Hobby, Prince Orpen
11:1 - Solar Power
15:1 - El Camino

Sázkové kurzy Betino na 9. Zlatý pohár Elektrizace Železnic Praha, a.s.:
1,7:1 - Fafintadenient
3:1 - Bazalka
4,5:1 - Čáriray, Peer Cooper
6:1 - Makler
12:1 - Fairy World
14:1 - Sorgenio
(mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking