V Chuchle Areně Praha bude letos uspořádáno všech čtrnáct plánovaných dostihových termínů. V sobotu 24. září se, místo zrušeného Evropského poháru žokejů, uskuteční dostihové odpoledne, jehož vrcholy budou 44. Velká cena českého turfu pro tříleté a starší vytrvalce (Listed, 2400 m, 600 tis. Kč) a 86. Gerschův memoriál (I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč) pro dvouleté koně. Zprávu dnes vydalo chuchelské závodiště.


Velká cena českého turfu se na chuchelské dráze koná pravidelně od roku 1979 (byť třikrát bylo, z různých důvodů, jejím dějištěm jiné závodiště) a v termínové listině tato zkouška zaujímá jedno z nejdůležitějších míst. Jedná se o srovnávací meziročníkový test, v němž na "derby-distanci" měří síly nejlepší tříletí koně (tzv. klasický ročník) se špičkovými, již prověřenými zástupci starší generace. Gerschův memoriál je jedním ze čtyř nejvýznamnějších dostihů pro nejmladší dostihový ročník – dvouleté koně. Návrh propozic na tento dostihový den byl odeslán Jockey Clubu ČR ke schválení a zveřejnění.

Nepřehlédněte: Válečník – Nomen Omen. Vzpomínka na bojovníka, jehož jméno nese dostih na Pardubickém závodišti    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net