Jockey Club ČR zveřejnil v posledních Věstníku ČT termínovou listinu na sezónu 2020, tak jak ji schválila Rada JC ČR na svém zasedání 18. října. Termínová listina počítá pro příští rok s 55 dostihovými dny, což je o tři více, než kolik se jich uskuteční letos, ale pokud pomineme letošní sezónu, ve které byly čtyři mítinky z finančních důvodů zrušeny, je to nejnižší počet za dobu samostatné České republiky. Běhat by se mělo, stejně jako letos, na deseti závodištích.


Z dostihového kalendáře po letošních problémech, které vedly ke zrušení obou plánovaných mítinků, mizí závodiště v Mimoni, zbylá závodiště by měla uspořádat stejný počet dostihových dnů jako letos. Výjimkou jsou Pardubice, které místo letošních 9 dnů plánují na příští rok o 3 dostihové dny více. Navýšení bude realizováno formou dvoudenních mítinků, které vedle již tradičního dvoudne při Velké pardubické zahrnuje i pátečně-sobotní mítinky při všech čtyřech kvalifikacích na Velkou pardubickou.

Stejně jako letos i příští rok uspořádá Velká Chuchle 14 dostihových dnů včetně jednoho uprostřed července, v intencích letošní sezóny jsou i mítinky ostatních pořadatelů. České derby se vrátí k tradičnímu nedělnímu termínu a poběží se 28. června, EJC bude na programu v sobotu 26. září. (miv)

TL1
TL2       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking